Závody

15.4.2019 Kristýna Neuhortová veze bronz z Memorialu PAOLO D´ALOJA Foto Michal Vabroušek

Devět finálových účastí si vyjeli čeští veslaři na regatě Memorial PAOLO D´ALOJA v Itálii, na který přijeli závodníci z 35 zemí Evropy, Asie i Afriky. Na jezeru Piediluco se nejvíce dařilo Kristýně Neuhortové. Skifařka lehkých vah se dvakrát probojovala mezi osm nejlepších. V sobotním finále jí těsně unikla medaile. Na bronzovou soupeřku z Ruska však ztratila jen necelých půl sekundy. O den později již nenechala nic náhodě a od začátku mířila za cenným kovem. Metou 1000m projela odchovankyně Vajgaru Jindřichův Hradec na druhém místě. Ve finiši ji sice předjela Jihoafričanka Nicole van Wyk o nicotných 0,09s, bronz za medailistkami z MS a MS do 23 let je ale výborný výsledek. více

12.4.2019 Čtyři skifaři a dvojskif budou bojovat o medaile na jezeru Piediluco Foto Michal Vabroušek

Výběr žen a tým mužů lehkých vah reprezentují tento víkend Českou republiku na mezinárodní regatě v Itálii. Celkem 12 veslařek a veslařů se vypravilo na jezero Piediluco, aby otestovali svoji formu v silné konkurenci závodníků z 35 zemí Evropy, Afriky a Asie. Severně od Říma na malebném jezeře se koná XXXIII. Memorial PAOLO D´ALOJA. více

19.11.2018 Velmi úspěšný BaselHead - české osmy přivezly osm medailí Foto Detlev Seyb

V sobotu se v Basileji uskutečnil 9. ročník distančního závodu BaselHead. 139 přihlášených lodí stanovilo nový rekord stále populárnější akce. Jako již každý rok se do Švýcarska vydal také velký počet posádek z České republiky. A na oblíbeném závodě se jim dařilo skvěle. Celkem osm českých osmiveslic si v chladném, ale slunečném počasí dojelo pro medaili. Absolutní nadvládu v tomto 6,4km dlouhém závodě předvedli hlavně junioři a juniorky. více

28.10.2018 Vítězství a 3. místo Mirky Topinkové v posledním ročníku Armada Cupu Foto Martin Podrazil

Za chladného, větrného a deštivého počasí se na jezeře Wohlensee uskutečnil 32. ročník Armada Cupu, který byl zároveň tím úplně posledním v historii. Pořadatelé tohoto slavného závodu si tak dali obzvláště záležet, aby měli hvězdnou startovní listinu. Mezi pozvanými veslaři proto nemohla chybět ani Olympijská šampiónka z Londýna 2012 Mirka Topinková. více

24.10.2018 Pozvánka na ME v jízdě na veslařském trenažéru 2019 v Kodani

Mistrovství Evropy v jízdě na veslařském trenažéru 2019 se bude konat v sobotu 26. ledna 2019 v Kodani. ME bude spojeno s dánským šampionátem, proto je zaručen start celého místního národního týmu. Informace pro případné zájemce o účast v Dánsku jsou v přiloženém dokumentu, nebo na tomto odkaze. více

15.10.2018 Dukla nejrychlejší v III. ročníku Head of PRAGUE Foto Sára Meuerová

Za krásného a teplého počasí se v sobotu 13.10. v 11:30 hod vydalo na trať 3. ročníku Head of PRAGUE 48 osmiveslic z 5 států Evropy. Silná konkurence byla tradičně mezi muži a v kategorii juniorů, ale také ve stále populárnějších mixech. více