Zemřel Vladimír Andrs, olympijský medailista z Tokia 1964

19.6.2018

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že v neděli zemřel po dlouhé nemoci ve věku 81 let Vladimír Andrs. Jedna z nejvýraznějších postav historie československého veslování, především však 60. let minulého století. Český veslařský svaz by rád touto cestou vyjádřil upřímnou soustrast celé  jeho rodině!

Pan Andrs vybojoval kompletní sbírku medailí v těch nejdůležitějších závodech té doby. Tu nejcennější si přivezl z olympijských her v Tokiu 1964, kde na dvojskifu společně s Pavlem Hofmannem vybojoval bronzovou medaili. Rok předtím si v Kodani společně doveslovali také pro titul mistrů Evropy. Na domácím mistrovství Evropy 1961 v Praze závodil Vladimír Andrs na skifu a skončil druhý.

Po ukončení aktivní kariéry odešel do Pece pod Sněžkou dělat boudaře a během doby, kdy pobýval na horách, byl oporou všem veslařům, kteří potřebovali pomoc v Krkonoších.Po skončení horské práce se vrátil do Prahy a hned se opět zapojil do činnosti v ČVK Praha. V posledních letech mu udělalo radost také to, že se jeho vnučka vydala v jeho stopách a začala veslovat v ČVK.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Zemřel Vladimír Andrs, olympijský medailista z Tokia 1964

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


       

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352