5.9.2019

Foto Ivana Roháčková/ ASC DuklaFoto Ivana Roháčková/ ASC Dukla
Foto Ivana Roháčková/ ASC Dukla

Pětinásobný mistr světa Ondřej Synek ve středu společně se sportovní agenturou Sport Invest, která jej zastupuje, uspořádal posezónní tiskovou konferenci, na které novinářům oznámil své další plány. Pár dnů po Mistrovství světa 2019 v Linci, kde dojel na šestém místě, a po osmnácté v řadě se probojoval do finále vrcholné akce roku. „Světový šampionát byl úspěšný,“ je nejlepší český veslař spokojený se svým vystoupením v Rakousku, kde si vybojoval účast na pátých olympijských hrách v kariéře, čímž splnil svůj hlavní cíl. „Byl jsem asi trochu nervóznější než před 16 lety. Tenkrát byla snadnější kritéria pro kvalifikaci a jezdil jsem s Milanem Dolečkem na dvojskifu. Věděli jsme, že jsme dobří, že postoupíme,“ odpověděl Ondra na otázku, který z postupů na olympiádu dělící 16 let byl nervově vypjatější.

Teď čeká trojnásobného olympijského medailistu měsíc a půl odpočinku bez veslování, který vyplní dovolenou v Řecku a prací na chalupě. „Letos budu na chalupě budovat jezírko. Vždycky si stanovím nějaký projekt a na tom pak makám,“ těší se Ondra na svoji oblíbenou činnost. Finále MS v Linci ale přeci jen nebylo úplně posledním závodem před dovolenou. Zítra změří šestý nejlepší skifař světa své síly s elektromobilem Škoda CITIGO e iV. Unikátní závod odstartuje v 10 hodin od loděnice Dukly Praha a cíl bude v Troji. Kdo rychleji projede Prahou? Ondřej po vodě, nebo první elektromobil mladoboleslavské automobilky ucpanými ulicemi hlavního města? To se uvidí zítra před polednem u kanoistického kanálu v Troji. A o co se bude závodit? „Asi jen o čest. Ještě jsem nikdy takhle po Vltavě na skifu nejel, bude to nový zážitek. Snad potvrdím, že je to po vodě rychlejší," pousmál se legendární skifař.

Než se začne v půlce října připravovat na Olympijské hry 2020 v Tokiu, kde by rád naplnil svůj velký sen a na závěr kariéry vybojoval zlatou olympijskou medaili, vypraví se ještě v říjnu před návratem do tréninku na pár dní do Tokia na obhlídku trati, aby jej pak při olympiádě nemohlo nic překvapit a zaskočit. Ondřej však nebude v Japonsku veslovat, jen se chystá na kole objet dráhu na kanále Sea Forest Waterway. „Tuhle inspekční cestu plánujeme přes půl roku, chtěl bych nasát atmosféru olympijského závodiště,“ vysvětlil důvod daleké cesty.

Na podzim plánuje nejlepší český veslař dva závody. „Nejprve se 12. října zúčastním Krumlovského maratonu na paddleboardu, Loni jsem jel poprvé a hodně mě to bavilo,“ chystá se skifař pražské Dukly na krátkou změnu sportu. Na začátku listopadu by pak rád startoval na pražském Head of Prague. „Snad mě bude nějaká posádka chtít. Je to pěkný závod osmiveslic v centru Prahy, který patří do série několika závodů v různých městech Evropy.“

Na závěr tiskové konference přišlo milé překvapení, který si připravila sportovní agentura Sport Invest. Za úspěšný boj o účast na Olympijských hrách 2020 v Tokiu dostal Ondřej Synek originálního veslaře, kterého si můžete prohlédnout na obrázcích.

Kompletní fotogalerii ze středeční tiskové konference najdete v tomto albu.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Zítra v 10:00 odstartuje unikátní závod na trase loděnice Dukly Praha - Troja, Ondřej Synek vs. elektomobil Škoda CITIGO e iV