Zlatá série párovky pokračuje, Anna Šantrůčková vybojovala bronz

5.9.2021

📷 Detlev Seyb📷 Detlev Seyb
📷 Detlev Seyb

Český výběr do 23 let prodloužil svoji medailovou sérii na mistrovství Evropy této věkové kategorie. V polské Kruszwici přidal dvě medaile a od roku 2017, kdy se tento šampionát jezdí, se čeští veslaři ani jednou nevraceli bez medailí.

Tu nejcennější dnes podle očekávání vybojovala párová čtyřka mužů. Čtveřice Daniel Nosek, Tomáš Šišma, Dalibor Neděla, Filip Zima vletěla do finále po hlavě a na kilometru si před soupeři vezla téměř 4s náskok. Také třetí pětistovku zvládli úřadující mistři světa do 23 let nejrychleji z celého startovního pole. „Po startu jsme to prostě zkusili a drželi postartovní sprint co nejdéle. Pak se nám povedlo zbytek pole téměř ztratit a na kiláku jsme měli dvě lodě náskok. Pak už jsme začali náskok trochu ztrácet, ale stále drželi, co to šlo. Vyhráli jsme stylem start – cíl,“ popsal průběh závodu po jednoznačném vítězství Tomáš Šišma, který se z evropského titulu radoval společně s Filipem Zimou také minulý rok. Česká párová čtyřka do 23 let tak již dva roky drží svoji neporazitelnost, během kterých pod vedením Jana Navrátila vybojovala jeden světový a dva evropské tituly.

Druhou medaili přidala Anna Šantrůčková. Mladá skifařka zvládla finále výborně a na všech mezičasech se držela na bronzové pozici. Třetí také projela cílem a hned ve své premiérové sezóně na skifu si na krk mohla pověsit cennou medaili. Svěřenkyně Luboše Ondráčka nestačila jen na olympijskou vítězku Simonu Radis z Rumunska, která vylepšila nejlepší světový čas na skifu v kategorii do 23 let,  a na švýcarskou soupeřku.

Zbylé české lodě ve finálovém programu sice na medaile nedosáhly, ale předvedly dobré výkony. Osmiveslice mužů bojovala o medaili až do cíle. Na bronzové Němce sestavě Matouš Dočekal, Jan Chlebovský, Tomáš Zobal, Ruslan Vikol, Štěpán Keller, Marek Diblík, Václav Baldrián, Jakub Kyncl s kormidelnicí Barbora Zelenková chybělo 1,08s. Pro páté místo si dojela skifařka lehkých vah Veronika Činková a párová čtyřka žen Valentýna Solařová, Zuzana Štěpánková, Michala Pospíšilová, Alžběta Zavadilová.

Dvojka i čtyřka bez kormidelníka mužů a dvojskif lehkých vah si ve finále B dojely shodně pro třetí místa a z Mistrovství Evropy do 23 let v polské Kuszwici si odvážejí 9. místa.