Zlato je náplast aneb co trápí Chalupu

26.9.2007

MF DNES - Barbora Žehanová

25.09.2007 01:00 - P r a h a - Konečně dovesloval ke zlaté medaili. Na osmě s modrým bonbonem ve tvaru rybičky nalepeným na bok pro štěstí, v suverénní jízdě. "Krásný zážitek a závod," liboval si veslař Václav Chalupa, dlouhá léta osamocený skifař.

Každá medaile má svůj příběh a cenu. Ale tahle je o partě, odhodlání a nadšení jít za úspěchem. Bude mi připomínat spíš ducha lodi než dřinu a bolest během závodu a tréninku. To jsem na skifu nezažil."

Na kanále v Poznani, kde s osmou triumfoval při mistrovství Evropy, jej příští rok čeká jiná mise: jediná zbývající šance dostat se v dodatečné kvalifikaci na šesté olympijské hry, tentokrát na dvojskifu s Milanem Dolečkem.

"Medaile s osmou byla zpestření, slabá náplast na to, co nás bolí a trápí," říká 39letý veslař. Ve Světovém poháru se posádce Chalupa – Doleček nedařilo, na mistrovství světa neprošla do semifinále.

"Jsme s Milanem poměrně dost fyzicky vybavení veslaři a měli bychom jezdit rychle, ale zatím nám síla jde různými směry."

Zkrátka: rozličný způsob veslování je brzdí. "Jde o to, aby se ti dva ve vodě, tempu a síle našli a nevystříleli prach okolo."

Pořád věří, že s Dolečkem společnou cestu najde. "Sezona pro nás byla hodně krátká. Začali jsme spolu dva týdny před prvním Světovým pohárem a to už nejsou tréninky na sjednocení jako v dlouhých kilometrech lehkého veslování," popisuje Chalupa.

"Když spolu proděláme celou jarní přípravu, veslování v teple, najedeme třeba padesát kilometrů za den, pak tam šance je."

Po dlouhé sezoně si dopřeje trochu "volna". Absolvuje vojenský kurz, pak bude chystat tradiční Chalupa Cup – netradičně v Třeboni.

V Jindřichově Hradci totiž vypustili rybník. Veslařské trable tím z hlavy asi nevyžene: "Sezona byla strašně smolná, pořád to v sobě mám. Nemůžu najít ventil, kterým to vypustit.

Beru si věci víc, než bych měl. Kolikrát to chodím řešit k psycholožce. Takže za ní taky asi zajdu." Peking jej láká. Navíc se nerad vzdává.

"Veslování mě pořád baví. Tím, že jsem skončil na skifu, sedl do čtyřky a teď do dvojskifu, je to pro mě výzva. Něco jsem začal a musím to dotáhnout do konce."

 

Český veslařský svaz (ČVS) > O veslování > Média > Napsali o veslování > Rok 2007 > Zlato je náplast aneb co trápí Chalupu
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Mapa stránek

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352