Čtyři české posádky si dnes vybojovaly účast ve finále MS v Poznani

27.8.2009

Pět českých lodí se v  dnešních semifinálových jízdách na MS ve veslování v Poznani pokoušelo o postup do finále. Čtyři z nich byly úspěšné a v sobotu odpoledne budou bojovat o medaile.

Jako první se na start dnešního semifinále první skupiny disciplín postavila dvojka bez kormidelníka Václav Chalupa, Jakub Makovička, která obsadila páté místo a nastoupí ve finále B. Oběma borcům finále A však neunikne, protože do něj postoupili přímo z rozjížděk již na dvojce s kormidelníkem.

Obrovského úspěchu dosáhl nově sestavený dvojskif sester Jitky a Lenky Antošových, které si skvělou jízdou zajistily postup do finále A ze třetího místa. Jitka - letošní mistryně světa do 23 let a Lenka - stříbrná z letošního MS juniorů tak oplatily německému dvojskifu loňskou porážku z MS do 23 v Brandenburgu, kde skončila Jitka Antošová ještě s Gabrielou Vařekovou na stříbrné pozici právě za touto posádkou.

Na třetím postupovém místě dojela i čtyřka bez kormidelníka ve složení Michal Horváth, Milan Bruncvík, Milan Doleček, Jan Gruber , když porazila nebezpečné lodě Řecka, Španělska a Polska.

Mirka Knapková již letos podruhé porazila úřadující mistryni světa Ekaterinu Karsten a vítězstvím v semifinálové jízdě si rovněž zajistila postup do sobotního finále.

Stříbrný skifař z OH v Pekingu Ondřej Synek postoupil z druhého místa za Britem Campbellem, téměř tři sekundy před olympijským vítězem Norem Tuftem.

Zítra budou ve druhé skupině disciplín bojovat o postup do finále další tři české lodě. Skifařka lehkých vah Klára Janáková (13:41), čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil jr., Jiří Kopáč, Ondřej Vetešník a Jan Vetešník (14:37), párová čtyřka David Jirka, Tomáš Karas, Petr Vitásek, Petr Buzrla (15:01).

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Čtyři české posádky si dnes vybojovaly účast ve finále MS v Poznani