Dvojka bez kormidelníka Helešic - Podrazil zazářila v rozjížďce SP v Ottensheimu

22.6.2018

Foto Pavel MyškaFoto Pavel Myška
Foto Pavel Myška

Všechny tři české posádky absolvovaly dnes své rozjížďky ve II. kole světového poháru. V Ottensheimu se nejlépe dařilo dvojce bez kormidelníka Lukáš Helešic – Jakub Podrazil, která suverénně rozdrtila všechny své soupeře a ve skvělém čase 6:18,870 projela cílem první. Kluci předvedli famózní výkon, druhé Bělorusy za sebou nechali téměř o 14s a zajistili si tak přímý postup do finále. Jen bratři Sinkovičové z Chorvatska dosáhli v první rozjížďce o kousek lepšího času. V zítřejším semifinále se naši veslaři poperou o své místo ve finálovém souboji. Šance je veliká!

Ženským posádkám se bohužel již tak dobře nedařilo. Dvojskif Lenka Antošová – Kristýna Fleissnerová, vracející se na světovou scénu po zranění Lenky, skončil ve své rozjížďce čtvrtý za Holanďankami a dvěma loděmi Německa. Děvčata tak budou muset zabojovat o finále v sobotní opravné jízdě. Do opravné jízdy musí nastoupit také párová čtyřka žen a vzhledem k menšímu počtu přihlášených lodí z ní stejně jako dvojskif může postoupit rovnou do finále. Čtveřici Alena Schejbalová, Lucie Heranová, Helena Hlasová a na stroku jedoucí Mirka Topinková se první společný závod nevydařil podle představ, když dojela na šestém místě.

Časový pořad sobotních semifinále a oprávek najdete zde.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > Novinky > Dvojka bez kormidelníka Helešic - Podrazil zazářila v rozjížďce SP v Ottensheimu

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352