Jan Cincibuch porazil v Itálii několik mistrů světa

11.11.2019

Foto Michal VabroušekFoto Michal Vabroušek
Foto Michal Vabroušek

Skvělá zpráva dorazila v neděli z italského Turína, kde se o víkendu konal XXVIII. ročník slavného SILVERSKIFFUJan Cincibuch pokračoval ve skvělých výkonech, které předváděl během letošního roku. „Po pauze po sezóně jsme jako skupina začali pohromadě trénovat začátkem října. Z počátku to bylo docela krušné, ale tělo má dobrou paměť, takže asi zhruba po týdnu utrpení se to pomalu začalo vracet do normálu,“ pochvaloval si veslař pražské Dukly, že se rychle po tréninkové pauze dostal zase do formy.

Na 11 km dlouhé trati si český veslař dojel ve velké konkurenci pro parádní šesté místo. Především však byl nejrychlejší mezi mladými veslaři do 23 let. Honza tak k druhým a třetím místům, které sbíral v mládežnických kategoriích, přidal svůj první triumf. „S výsledkem v U23 kategorii jsem pochopitelně spokojený! Je to poprvé, co se mi tu v nějaké kategorii podařilo zvítězit,“ neskrýval radost veslař pražské Dukly, který tak navázal na Michala Plocka, jenž této věkové skupině vládl v letech 2014 – 2016.

Famózní výkon úřadujícího mistra Evropy do 23 let podtrhuje fakt, že mezi pěticí veslařů, kteří byli na řece Pád rychlejší, jsou tři mistři světa z letošního šampionátu – legendární bratři Sinkovičové a Koen Metsemakers, strok holandské párové čtyřky. „I z celkového umístění mám samozřejmě radost! Je to skvělý pocit být mezi, a v některých případech i před takovými jmény světového veslování,“ potěšilo mladého skifaře, kterému se několik dalších zlatých medailistů z Ottensheimu podařilo předjet. Až za odchovancem berounského veslování zůstali v celkovém pořadí např. mistr světa na lehkém skifu Martino Goretti, nebo další členové zlaté holandské párovky Dirk Uittenbogaard a Abe Wiersma. „Pravdou však zůstává, že na této poněkud nestandardní vzdálenosti se nějaká ta kila svalů navíc, byť i velice výkonných, provezou,“ ví svěřenec Michala Vabrouška, že delší tratě často vyhovují spíše lehčím veslařům.

Velmi dobrý závod zajel také Adam Kapa. Veslař SK Hamr obsadil pěkné 18. místo a také on si připsal „skalp“ úřadujícího mistra světa Abe Wiersmy.

Kompletní výsledky letošního ročníku SILVERSKIFFU.

Český veslařský svaz (ČVS) > Závody > Jan Cincibuch porazil v Itálii několik mistrů světa