S milovaným skifem (Foto Zdeněk Paroulek)S milovaným skifem (Foto Zdeněk Paroulek)
S milovaným skifem (Foto Zdeněk Paroulek)
Mistři světa v příbřežním veslování  (Reprofoto Youtube)Mistři světa v příbřežním veslování  (Reprofoto Youtube)
Mistři světa v příbřežním veslování (Reprofoto Youtube)

Vynikající reprezentant Michal Plocek, špičkový světový skifař, byl v pondělí večer nalezen v loděnici Dukly Praha bez známek života. Český veslařský svaz tuto tragédii zatím nechce blíže komentovat, příčina úmrtí je předmětem šetření Policie ČR.

Skifařský juniorský mistr Evropy i světa z roku 2012 získal také svůj další mistrovský titul na skifu – v roce 2014 na světovém šampionátu veslařů do 23 let ve Varese. Letos se ve stejné disciplíně stal akademickým mistrem světa. Před nedávnem získal v Monaku jako člen posádky čtyřky s kormidelníkem Michal Plocek, Vojtěch Řimák, Adam Štěrbák, Matyáš Klang s Radkem Šumou titul mistra světa v příbřežním veslování.

Vedle toho za svůj krátký závodnický život získal i mnohé další úspěchy. Na dvojskifu s Davidem Jirkou vybojoval na závodě Světovém poháru 2015 na Bledu bronz, medaili stejného kovu získal i na dvojskifu s Matyášem Klangem na letošní olympijské kvalifikaci v Lucernu. Třetí místo obsadil také na letošním mistrovství světa do 23 let v Rotterdamu.

Velmi ceněným výsledkem bylo letošní čtvrté místo mezi elitními skifaři na Světovém poháru v Poznani. Opakovaně úspěšný byl rovněž v Jarním skulérském závodě Rösslera-Ořovského nebo v distančním závodě na 11 kilometrů v italském Turíně – v SilverSkiffu.

V osobním životě byl Michal citlivý a milý kluk, který nikterak neskrýval svou ctižádostivost dosáhnout co nejlepších sportovních výsledků. Plocíno, budeš nám moc chybět. Sbohem!