Michal Plocek vybojoval na Světovém poháru čtvrté místo!

19.6.2016

Michal Plocek startoval ve finále SP (Reprofoto ČT sport)Michal Plocek startoval ve finále SP (Reprofoto ČT sport)
Michal Plocek startoval ve finále SP (Reprofoto ČT sport)
Tereza Kocianová (Foto Rowing Celebration)Tereza Kocianová (Foto Rowing Celebration)
Tereza Kocianová (Foto Rowing Celebration)

Skvělý výkon Michala Plocka vedl ke čtvrtému místu mezi skifaři ve III. kole Světového poháru v Poznani! Vyhrál olympijský vítěz a pětinásobný mistr světa Novozélanďan Mahé Drysdale před Chorvatem Damirem Martinem a Britem Alanem Campbellem.

Dvaadvacetiletý Plocek se v Poznani poprvé objevil ve Světovém poháru na skifu. Doposud se ho účastnil pouze na dvojskifu. Ve finálové jízdě se postupně posouval dopředu a nakonec nestačil jen na trojici favoritů. Ondřej Synek, který se připravuje na olympijské hry, na jezeře Malta nestartoval.

Někdejší juniorský světový šampion a předloňský mistr světa v kategorii do 23 let právě na skifu nám bezprostředně po závodě sdělil: „Závod jsem si chtěl hlavně užít, protože proti takovým hvězdám jako Drysdale nebo Campbell se nejezdí každý den. Přesto jsem s trenérem Michalem Vabrouškem plánoval ujet co nejlepší výkon. A to se povedlo! Za celý víkend jsem nasbíral hodně zkušeností. Před finálovým závodem se mi snad poprvé podařilo vypnout hlavu a nepřemýšlet třeba nad tím, že tři dráhy ode mě je olympijský vítěz (nad tím přemýšlím až teď po závodě)."

Co scházelo k vítězství ještě nad Campbellem? Alan byl na mě připravený a nedal mi takovou příležitost jet vedle něho jako v předešlých závodech... Rozhodně bych chtěl poděkovat celému týmu tady v Poznani, jehož někteří členové mi právě shazují a nakládají loď, zatímco já můžu v klidu a pořádně poobědvat :-) Takže díky Jano, Petře, Ondro, Lucko, Terko, Báro, Vojto, Adame, Martine, Matesi. Největší dík však patří mému trenérovi, který se mnou celou tuto cestu za snem absolvuje. A také tátovi, který je tu se mnou a podporuje mě na každých závodech už odmala…“

Třetí místo ve finále B vybojoval dvojskif Kristýna Fleissnerová, Lenka Antošová, jehož členky jsou po zisku bronzových medailí na mistrovství Evropy a úspěšné dokvalifikaci v plné přípravě na olympijské hry. Skifařka Lucie Žabová byla v Poznani při neúčasti olympioničky Mirky Topinkové Knapkové ve finále B šestá, a celkově tak obsadila dvanácté místo.

Párová čtyřka Vojtěch Řimák, Adam Štěrbák, Martin Basl, Matyáš Klang si připsala sedmé místo bez startu ve finále B, které pořadatelé zrušili. Česká posádka by totiž byla jediným účastníkem jízdy.

Skifařka lehkých vah Tereza Kocianová skončila ve finále C na třetím místě, když jí postup do semifinále opět těsně unikl.

Kompletní výsledky naleznete na webu World Rowing.

(Text Zdeněk Paroulek)

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Michal Plocek vybojoval na Světovém poháru čtvrté místo!