Mistrovství ČR ve sprintu a Mistrovství ČR družstev

10.9.2017

Pondělí 18. 9. 2017 je konečným termínem pro přihlášení posádek do MČR ve sprintu a do MČR družstev.

 

STK doporučuje, aby trenéři a zástupci klubů zaznamenali zejména tyto informace.

 

MČR sprint:

- Každý veslařský klub může přihlásit pouze jednu loď do každé disciplíny, společenstvím vyčerpává stanovenou kvótu.

- U disciplíny 8+ ž (závod přístupný závodnicím kategorie jky) každý veslařský klub může přihlásit své závodnice max. do dvou posádek.

- Závodník na skifu může být nahrazen a to před jeho první jízdou v závodě. Takový zavodník již nemůže v téže regatě startovat.

- V oblasti startu bude viditelně vyznačem začátek a konec ochranné zóny, do které bude povolen vstup pouze rozhodčím a funkcionářům regaty. Toto omezení se týká časového úseku od 5 minut před startovním časem do startovního povelu dané jízdy.

 

MČR družstev:

- Přihlásit se mohou všechny kluby, ale v každém jednotlivém závodě bude losováno jen 12 posádek, jejichž kluby jsou v průběžném pořadí jednotlivých věkových kategorií po 6. kole nejlépe postaveny. Společenství se posuzuje jen dle průběžně nejhůře postaveného klubu.

- Do závodu žactva nelze přihlásit posádku jež je společenstvím.

- Závodník na skifu může být nahrazen a to před jeho první jízdou v závodě. Takový zavodník již nemůže v téže regatě startovat.

- V oblasti startu bude viditelně vyznačem začátek a konec ochranné zóny, do které bude povolen vstup pouze rozhodčím a funkcionářům regaty. Toto omezení se týká časového úseku od 5 minut před startovním časem do startovního povelu dané jízdy

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Mistrovství ČR ve sprintu a Mistrovství ČR družstev