Veslařské aktuality

19.6.2011 Osma v Hamburgu třetí

Česká osmiveslice ve složení Matyáš Klang, Petr Melichar, Jakub Koloc, Jakub Podrazil, Jan Pilc, David Szabó, Kornel Altman, Jiří Srna, korm.Martin Šuma získala bronzovou medaili v II.kole SP v Hamburgu. Čtvrtá dojela po velmi dobrém výkonu čtyřka bez kormidelníka mužů lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Ondřej Vetešník a Jan Vetešník. Páté místo obsadily shodně čtyřka bez kormidelníka a párová čtyřka mužů. Dvojka bez kormidelníka mužů skončila šestá. Dvojka bez kormidelnice žen skončila včera třetí ve finále B. celý článek

18.6.2011 Do zítřejšího finále postoupilo pět posádek

Tři české lodě dnes postoupily z dnešních opravných jízd do zítřejšího finále A. Čtyřka bez kormidelníka Michal Horváth, Milan Bruncvík, Milan Doleček, Jan Gruber svou jízdu vyhrála, dvojka bez kormidelníka Jakub Makovička, Jakub Houska a čtyřka bez kormidelníka mužů lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Ondřej Vetešník a Jan Vetešník dojely na druhých postupových místech. Pouze dvojka bez kormidlenice žen Kateřina Kopecká, Martina Stillerová po dnešním čtvrtém místě pojede zítra finále B. Mužská osmiveslice a párová čtyřka postoupily dostoupily do finále A díky menšímu počtu přihlášených posádek přímo. Přímé přenosy ze zítřejších finálových jízd přinese od 10.20 do 11:40 a od 12:30 do 14:15 stanice ČT4 Sport. celý článek

17.6.2011 Šest českých lodí dnes na startu II.kola SP

Šest českých posádek dnes uvidíme na startu II.kola Světového poháru v Hamburgu. Párovou čtyřku ve složení Jan Andrle, Petr Ouředníček, Martin Basl, Petr Buzrla a osmiveslici Matyáš Klang, Petr Melichar, Jakub Koloc, Jakub Podrazil, Jan Pilc, David Szabó, Kornel Altman, Jiří Srna, korm. Martin Šuma čekají vzhledem k menšímu počtu přihlášených lodí jízdy o dráhy. Rozjížďky dnes absolvují čtyřka bez kormidelníka mužů lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Ondřej Vetešník a Jan Vetešník, dvojka bez kormidelníka mužů Jakub Makovička, Jakub Houska, dvojka bez kormidelnice žen Kateřina Kopecká, Martina Stillerová a čtyřka bez kormidelníka mužů Michal Horváth, Milan Bruncvík, Milan Doleček, Jan Gruber. Ondřej Synek a  Mirka Knapková budou startovat až na regatě v Amsterdamu. Dvojskif  sester Jitky a Lenky Antošových do Hamburgu pro nemoc neodcestoval. Výsledky naleznete zde. celý článek

16.6.2011 MČR seniorů B a masters v Třeboni potvrzeno

Letošní MČR seniorů B a masters pořádá ve dnech 16.-17.července ve spolupráci s ČVS veslařský oddíl TJ Jiskra Třeboň. Vzhledem k jarnímu vypuštění rybníka Svět byly obavy, zda se vzhledem ke stavu vody plánovaný šampionát v Třeboni uskuteční.  Pořadatelé ve spolupráci s Rybářstvím Třeboň a.s. řeší zvyšování vodní hladiny, která by měla dle odhadu být v době konání cca 30-40 cm pod normálním stavem. Dle informace předsedy oddílu Luboše Baierlinga již současný stav vody umožňuje šampionát uspořádat. Proto není důvod o případném přesunu či rušení mistrovství uvažovat. celý článek

13.6.2011 Mirka Knapková v Petrohradu druhá

Čtvrtá skifařka z loňského MS Mirka Knapková se včera zúčastnila v centru Petrohradu sprinterského závodu Golden Blades of St. Petersburg . Závodu skifařek se kromě Mirky zúčastnily Srbka Iva Obradovič, Ruska Julia Levina, stříbrná z loňského MS Novozélanďanka Emma Twigg a úřadující mistryně světa Frida Svensson ze Švédska. A právě Švédka se stala vítězkou závodu žen před Mirkou Knapkovou. Fotografie z akce je možno si prohlédnout zde. celý článek

10.6.2011 Josef Akai st. oslavil sedmdesátku

Sedmdesáté narozeniny oslavil Josef Akai starší, jehož jméno je spojeno s břeclavským veslováním. Veslování se začal věnovat poměrně pozdě, až po návratu z vojenské prezenční služby v roce 1963. Před tím se věnoval veslování jen okrajově. Získal několik medailí z mistrovství republiky, zvítězil na mezinárodních regatách a zachoval si velmi dobrou výkonnost i ve vyšším věku, kdy získával vítězství na světovém mistrovství veteránů. Od osmdesátých let se věnuje trenérské a funkcionářské činnosti v klubu. Do dalších let mu přejeme hodně zdraví s životní pohody. celý článek

5.6.2011 Vítězství dorostenecké reprezentace na závodech CEFTA

Český dorostenecký reprezentační tým zvítězil v pátečních mezinárodních závodech CEFTA ve Velence. Závodů se zúčastnilo pět zemí - Česko, Polsko, Slovensko, Maďarsko a Rakousko. Náš tým suverénně zvítězil s náskokem 12 bodů před druhým družstvem z Polska. Výsledky naleznete zde. celý článek

5.6.2011 98. Primátorky ČSOB Pojišťovny ovládla favorizovaná osmiveslice pražské Dukly

Tradiční závod a dvaatřicet posledních klání i tradiční vítěz. Osmadevadesátý ročník 98. Primátorek ČSOB Pojišťovny vyhrála osmiveslice pražské Dukly. Ve finálové jízdě skončila těsně na druhém místě reprezentační loď složená rovněž z veslařů Dukly. Závody skifařů vyhráli podle očekávání stejně jako před rokem Ondřej Synek a Jitka Antošová. Vítězná posádka osmiveslice složená z párových veslařů startovala takřka ve stejné sestavě, v jaké ovládla i loňský ročník dvoukilometrového závodu. Jediným nováčkem byl Martin Basl, který nahradil Tomáše Karase, jenž ukončil aktivní kariéru. celý článek

4.6.2011 Univerzitní osmy ovládlo ČVUT před Univerzitou Karlovou

Premiérové klání pražských vysokých škol na Vltavě ovládla osmiveslice Českého vysokého učení technického, která ve finiši zdolala sestavu Univerzity Karlovy. Třetí místo v závodě před několika stovkami diváků patřilo Vysoké škole ekonomické. celý článek

2.6.2011 Charitativní dražba hodinek PRIM z limitované edice k 98. Primátorkám

Tak jako v loňském roce i letos je partnerem 98.Primátorek ČSOB Pojišťovny výrobce hodinek PRIM firma ELTON, která věnovala do charitativní aukce luxusní hodinky značky Prim, z kolekce, která byla vytvořena k příležitosti veslařského závodu 98. Primátorky ČSOB Pojišťovny. Výtěžek z aukce poputuje na konto Nadace Leontinka. Dražené hodinky se sériovým číslem 2, které je vyryto do dýnka, jsou unikátní - přímo na číselníku je umístěno charakteristické logo PRIMÁTOREK, výrazný je sportovní design pouzdra s dominantním otočným kroužkem. Dynamický vzhled je podpořen svébytným tvarem nožek pouzdra a uchycení koženého náramku. Hodinky jsou samozřejmě vodotěsné. Zlacený strojek je mechanický. Aukce se můžete zúčastnit zde. celý článek