Veslařské aktuality

12.3.2010 Václav Chalupa získal ocenění Českého klubu fair play

Český klub fair play dnes ocenil ve Smetanově sále Autoklubu ČR v Praze Hlavní cenou za celoživotní postoj legendu českého veslování Václava Chalupu.  Toto ocenění získal ještě hokejista Josef Černý. Více se dočtete na internetových stránkách ČOV. celý článek

11.3.2010 V Račicích budou pro veslaře připraveny nové prostory

Díky dotaci Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy byla koncem loňského roku dokončena část nástavby nové loděnice v areálu Sportcentra Račice. V současné době probíhá vybavování zařízením tak, aby bylo toto zázemí pro závodníky s kapacitou 16 míst připraveno na novou sezónu. celý článek

4.3.2010 Webové stránky ČVS uchovávány Národní knihovnou ČR

Internetové stránky ČVS byly vybrány Národní knihovnou ČR jako zdroj, který by měl být uchován do budoucna.  Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR. celý článek

24.2.2010 V neděli je uzávěrka přihlášek na Mezinárodní mistrovství Slovenska v jízdě na veslařském trenažéru

Slovenská asociácia halového veslovania a partneři si vás dovolují pozvat na  XI. Mezinárodního mistrovství Slovenska v halovém veslování, které se koná v sobotu 6.března 2010 v Banské Bystrici. Ergoregata se koná v areálu Fitarény a začátek je v 11:00. Uzávěrka přihlášek je v neděli 28.února. Podrobné informace naleznete ve vypsání regaty nebo na webových stránkách SAHV. celý článek

23.2.2010 Smutná zpráva

Dnes ráno zemřel po krátké nemoci zasloužilý člen VK Slavia Praha a čestný člen ČVS, veslař, činovník a předseda majetkové komise ČVS pan Jaroslav Krupička. Poslední rozloučení proběhne na přání zesnulého bez obřadu. Čest jeho památce.  celý článek

18.2.2010 V sobotu se veslaři v Neratovicích utkají o mistrovské tituly na trenažérech

V sobotu 20.února se ve sportovní hale TJ Neratovice uskuteční jubilejní XV.Mezinárodní mistrovství ČR v jízdě na veslařském trenažéru. Mistrovství pořádá Veslařský klub Neratovice ve spolupráci s Českým veslařským. Diváci se mohou těšit na skvělé výkony držitelů letošních nejlepších časů v Poháru ČR 2009-2010, který byl současně i kvalifikací pro 24 nejlepších z každé kategorie.   celý článek

18.2.2010 V neděli se koná V.Roudnický trojboj

Na neděli 21.2.2010 zvou pořadatelé z ČAC Roudnice závodníky žákovských kategorií na V.Roudnický trojboj. Začátek závodů je  v 8.30 hod. na plaveckém bazénu v Roudnici n.L. Startující jsou rozděleni do věkových kategorií dle jednotlivých ročníků a závodí v plavání, jízdě na veslařském trenažéru a běhu v terénu. celý článek

18.2.2010 Školení trenérů veslování – licence B - specializace

Ve dnech 19.-20.března 2010 proběhne v učebně č. 215 v budově ČSTV v Praze na Strahově školení trenérů veslování - licence B - část specializace. celý článek

17.2.2010 Pavlína Žižková v Bostonu třetí

V neděli 14.2.2010 se v americkém Bostonu konalo mistrovství světa v jízdě na veslařském trenažéru. V kategorii Open women šlo o nejlépe obsazený závod za poslední roky. Celkem startovalo 174 žen. Pavlína Žižková si vylepšila osobní rekord a časem 6:43,7min se umístila na bronzové pozici. Zvítězila reprezentantka Kanady Carolyn Ganes (6:40,4min), druhá byla bronzová skifařka z loňského ME Julia Levina (6:43,1min). Výsledky naleznete zde. Fotogalerie. celý článek

15.2.2010 Martina Sáblíková má zlatou olympijskou medaili

Rychlobruslařka Martina Sáblíková získala při svém prvním vystoupení na OH ve Vancouveru zlatou olympijskou medaili ze závodu žen na 3.000 metrů. Druhá o téměř dvě sekundy skončila Němka Beckertová a třetí Kanaďanka Grovesová. O další medaile se bude pokoušet na oblíbené trati pět kilometrů, který je na programu ve středu 24. února. Předtím 21. února ještě pojede patnáctistovku, na které také není bez šancí. celý článek