Ondřej Synek seděl ve vítězné osmě na 45.Head of the Charles

21.10.2009

O tomto víkendu se za účasti více než 8.000 veslařů a více než 120.000 diváků (!!) konal v Bostonu 45.ročník Head of the Charles. Na startu elitních osmiveslic nechyběla ani posádka tvořená ze sedmi nejlepších skifařů z OH v Pekingu (Alan Campbell (GBR), Tim Maeyens (BEL), Marcel Hacker (GER), Mahe Drysdale (NZL), Iztok Cop (SLO) a Lassi Karonen (SWE) a Ondřej Synek), kterou tentokrát doplnil americký skifař Warren Anderson. Tato posádka zvítězila i přes problémy s utrženým kormidlem o 12 sekund. "Kormidlo se nám utrhlo asi 10 minut před startem a nemohli jsme vůbec ovládat loď. Přistáli jsme v loděnici na startu, kde nám dali "pidikormidylko" z jiné osmy. V zatáčkách jsme pak museli jet jedna strana volně nebo háček ani nevesloval a kormidelnice ještě brzdila rukou ve vodě. Šlág nešel pod 36 po celých 4,8km a vyhráli jsme o 12 vteřin," popsal průběh závodu Ondřej Synek.

V neděli startoval Ondřej na dvojskifu s Belgičanem Timem Maeyensem a obsadili druhé místo za vítěznými Američany. Třetí dojel dvojskif ve složení Marcel Hacker (GER), Alan Campbell (GBR). Výsledky naleznete zde.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Ondřej Synek seděl ve vítězné osmě na 45.Head of the Charles