Příbřežní veslování nejen na moři, ale třeba i na Lipně

11.5.2016

Křest lodí Lipno a Vajgar (Foto archiv Václava Chalupy)Křest lodí Lipno a Vajgar (Foto archiv Václava Chalupy)
Křest lodí Lipno a Vajgar (Foto archiv Václava Chalupy)

Lipenská přehrada se stala dějištěm historického okamžiku. Právě zde totiž proběhl křest prvních lodí pro Coastal Rowing, tedy česky příbřežní veslování v České republice. Velkým propagátorem tohoto sportu u nás je Václav Chalupa.

Legendární veslař, držitel řady medailí z vrcholných světových soutěží, který se předloni zúčastnil mistrovství světa v příbřežním veslování, říká: „Příbřežní veslování je extrémní verzí klasického veslování. Je to sport plný adrenalinu, kde  vašimi soupeři nejsou jenom samotní veslaři, ale často také rozbouřená hladina, vítr a vlny. Jde o veslování podél mořského pobřeží i na volném moři a tvoří jednu z nejrychleji rostoucích komunit veslařů."

Příbřežní veslice jsou používány rovněž ve vnitrozemí na některých jezerech a řekách, kde voda bývá neklidná. První oficiální závod v příbřežním veslování u nás proběhne v rámci propagace veslování v Olympijském parku na Lipně 13. srpna 2016. Bude se závodit vyřazovacím způsobem na dvojskifech na trati dlouhé asi dva kilometry s obrátkou okolo bóje. Dvojice zájemců se mohou hlásit v kategoriích muži, ženy a smíšené posádky na e-mailové adrese . Uzávěrka přihlášek je 24. července. V rámci této propagační akce se nebude platit startovné.

Další plánovaná regata proběhne v rámci Chalupa Cupu 1. října 2016 na rybníku Vajgar v Jindřichově Hradci. Pro tuto regatu je uzávěrka přihlášek 27. září.

Dění kolem příbřežního veslování můžete sledovat také na facebookovém profilu Czech Coastal Rowing.    

(Text Zdeněk Paroulek)

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Příbřežní veslování nejen na moři, ale třeba i na Lipně
Loading...

Veslařské aktuality

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Veslařské aktuality

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >