Psovod, trenér a dva mladí dravci. Překvapili a budou se bít o Rio

20.4.2016

Jakub Makovička a Jan Lapáček v HoříněJakub Makovička a Jan Lapáček v Hoříně
Jakub Makovička a Jan Lapáček v Hoříně
Miroslav Jech a Miloslav Šágr tamtéž (Foto Zdeněk Paroulek)Miroslav Jech a Miloslav Šágr tamtéž (Foto Zdeněk Paroulek)
Miroslav Jech a Miloslav Šágr tamtéž (Foto Zdeněk Paroulek)

Parádní kousek. Členové čtyřky bez kormidelníka Jech, Šágr, Makovička, Lapáček o víkendu v Račicích v boji o účast v květnové dokvalifikaci o olympijské Rio roznesli ambice střediskové posádky Dukly, stejně jako nově vzniklého Hamru.

Způsobili tak malé pozdvižení. Veslování se nezapomíná, byla to pro nás výzva," říká doyen sestavy Jakub Makovička, který se po letech vrátil k závodění. Ano, je to ten Makovička, jenž má několik z mistrovství Evropy. A který v roce 2009 na kormidlované dvojce s Václavem Chalupou pomohl stříbrem z mistrovství světa oslavit závěr kariéry někdejšího slavného skifaře. Teď je Makovičkovi pětatřicet, jeho kolegovi Janu Lapáčkovi, který se podílel na pátém místě české čtyřky v olympijském finále v Pekingu, o tři roky méně.

A „zbytek“ posádky? To jsou mladí dravci - devatenáctiletý Miroslav Jech je juniorským mistrem světa na dvojce z předloňského roku, a dvaadvacetiletý Miloslav Šágr představuje jeden ze středových motorů lodi.

„Jenom nevím, jestli jsme my tak dobří, nebo je české nepárové veslování včetně podstatně mladších soupeřů takové, jaké je,“ vyhnul se Makovička po víkendovém úspěchu přímějším slovům. Společně s Lapáčkem přestali závodit na podzim roku 2012, mají svá zaměstnání. Lapáček působí v roli trenéra veslařského mládí v Lysé nad Labem, Makovička je z Roudnice a čas na tréninky nachází mezi službami, neboť pracuje jako psovod u vojenské policie.

(Více na iDNES.cz)

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Psovod, trenér a dva mladí dravci. Překvapili a budou se bít o Rio