Skify z finále SEV.EN CUPu si odvezli veslaři Hodonína a Pardubic

4.9.2023

V neděli 3. září vyvrcholil 1. Ročník SEV.EN CUPu, poháru staršího žactva na párových čtyřkách s kormidelníkem. Do závodu mohlo přihlásit po jedné lodi starších žákyň a starších žáků 15 českých a moravských klubů, které se nominovaly svou účastí  na jarních sprintech v Pardubicích nebo Otrokovicích.

Do Mostu přijelo 9 posádek žáků a 7 posádek žákyň. Za krásného počasí vyrazili žáci do svých rozjížděk na 400 metrové trati v 11.30 hodin. V půl třetí jsme znali oba vítěze, kteří si odvezli skify, které pro ně připravila Skupina SEV.EN. První tři posádky z každé kategorie navíc dostaly drobné dárky.

„Jsem moc rád, že se takový závod na jezeru Most uspořádal a že mu přálo počasí. Doufám, že se ze SEV.EN CUPu stane v příštích letech tradice,“ uvedl Ing. Petr Lenc, generální ředitel Sev.en Inntech a.s., Severní energetická a.s. a Vršanská uhelná a.s., který lodě vítězům předal.

V kategorii starších žáků zvítězila posádka VK Hodonín, na druhém místě dojeli veslaři Lokomotivy Beroun a třetí místo patří posádce LS Brno.

V kategorii starších žákyň si skif odvezly veslařky z ČVK Pardubice, druhá dojela posádka VK Hodonín a třetí místo obsadily žákyně z ČVK Brno.

„Myslím, že se závod velmi povedl, bylo krásně, výborná nálada a na vodě jsme viděli skvělé výkony. Skupině SEV.EN patří velký dík za podporu veslování a pevně doufám, že se můžeme těšit na další ročníky SEV.EN CUPu“,  dodal David Kyncl, marketingový manažer ČVS.

Všem moc gratulujeme a těšíme se na další ročník.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Skify z finále SEV.EN CUPu si odvezli veslaři Hodonína a Pardubic