Štěpán Havlíček nejúspěšnějším veslařem Akademického MČR 2019

26.6.2019

Brno hostí tento týden České akademické hry 2019, v rámci jejichž programu se uskutečnilo i akademické mistrovství ČR ve veslování. Zatímco o akademické tituly a medaile na osmiveslicích bojovali studující veslaři v rámci závodu Univerzitní osmy během pražských Primátorek, v Brně soupeřili na skifech a čtyřkách s kormidelníkem.

Na Brněnskou přehradu se sjeli studenti sedmi univerzit, aby si zazávodili o pět sad medailí. V ženských disciplínách vládly studentky Univerzity Karlovy v Praze, v mužských a jedné smíšené naopak veslaři studující Vysoké učení technické v Brně. Nejúspěšnějším účastníkem celého šampionátu se stal Štěpán-Adam Havlíček, jenž využil domácího prostředí a na kilometrové trati oslavil hned tři vítězství. Postupně zvítězil na skifu, čtyřce s kormidelníkem mužů i smíšené čtyřce s kormidelníkem. Pro dvě zlaté medaile si dojel Vojtěch Kára, který byl členem obou vítězných čtyřek VUT v Brně stejně jako Petra Klusáčková. Ta mužskou posádku kormidlovala, ve smíšené si sedla za veslo.

Dva triumfy si do Prahy veze také Barbora Hanzlová. Studentka Univerzity Karlovy nejprve zvítězila na skifu, aby následně pomohla k výhře dívčí čtyřky s kormidelníkem, která projela cílem s více jak 20 s náskokem.

Kompletní výsledky si můžete prohlédnout zde.

Český veslařský svaz (ČVS) > O veslování > Univerzitní veslování > Štěpán Havlíček nejúspěšnějším veslařem Akademického MČR 2019