Tři medaile ze SP v Mnichově

20.6.2010

Skifař Ondřej Synek vyhrál i druhý závod Světového poháru veslařů v Mnichově. Po suverénním výkonu dnes porazil druhého Němce Marcela Hackera o téměř sekundu a půl a navázal na tři týdny staré prvenství ze slovinského Bledu.

Sestry Lenka a Jitka Antošovy vybojovaly na Světovém poháru veslařů v Mnichově druhé místo v závodě dvojskifů. Na stupně vítězů se prosadila i čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Jan Vetešník, Ondřej Vetešník, která obsadila třetí místo.

Antošovy ve finále podlehly jen Britkám Anně Watkinsové a Katherině Graingerové, které si zopakovaly tři týdny staré prvenství ze Slovinska. České reprezentantky, které v Bledu dojely na čtvrtém místě, dnes na vítězky ztratily 2,36 sekundy.

Čtyřka bez kormidelníka lehkých vah rozjela finále nejrychleji a v polovině dvoukilometrové trati vedla. Nakonec se musela sklonit před britskou a dánskou posádkou, od které ji dělilo jen 38 setin.

Miroslava Knapková po zdravotní pauze začala sezonu čtvrtým místem.

Poslední šesté místo obsadila v závodě čtyřek bez kormidelníka čtveřice Michal Horváth, Milan Bruncvík, Milan Doleček a Jan Gruber. Za vítěznými Australany zaostali o více než osm sekund.

Výsledky:

Muži:
Skif: 1. Synek (ČR) 7:00,57, 2. Hacker (Něm.) 7:02,32, 3. Tufte (Nor.) 7:05,88.
Skif lehkých vah: 1. Galambos (Maď.) 7:11,76.
Dvojskif: 1. Wells, Bateman (Brit.) 6:20,90, ...finále B: 3. Jirka, Vitásek (ČR) 6:35,44.
Dvojka bez korm.: 1. Murray, Bond (N. Zél.) 6:30,05.
Dvojka bez korm. lehkých vah: 1. Schuerch, Jeanneret (Švýc.) 6:49,73.
Dvojskif lehkých vah: 1. Purchase, Hunter (Brit.) 6:26,56, ...finále B: 6. Čabla, Kapa (ČR) 6:54,37.
Čtyřka bez korm.: 1. Austrálie II (Lockwood, Loch, Purnell, Dunkley-Smith) 5:59,91, ...6. ČR (Gruber, Doleček, Bruncvík, Horváth) 6:08,34.
Čtyřka bez korm. lehkých vah: 1. Británie (Chambers, Mattick, Williams, Bartley) 6:06,72, ...3. ČR (Vraštil, Kopáč, J. Vetešník, O. Vetešník) 6:08,56.
Párová čtyřka: 1. Chorvatsko (Sain, M. Sinkovič, Martin, V. Sinkovič) 5:49,91, ...finále B: 5. ČR (Andrle, Ouředníček, Buzrla, Basl) 6:07,85.
Osma: 1. Německo (Hauffe, Reinelt, Wilke, Mennigen, R. Schmidt, Müller, Seifert, S. Schmidt, korm. Sauer) 5:44,22.
Ženy:
Skif: 1. Karstenová-Chodotovičová (Běl.) 7:35,86, 2. Levinová (Rus.) 7:41,19, 3. Crowová (Austr.) 7:43,58, 4. Knapková (ČR) 7:46,17.
Skif lehkých vah: 1. Drägerová (Něm.) 7:57,50.
Dvojskif: 1. Watkinsová, Graingerová (Brit.) 7:02,39, 2. L. Antošová, J. Antošová (ČR) 7:04,75.
Dvojskif lehkých vah: 1. Goodsellová, Hoskingová (Brit.) 7:10,74.
Dvojka bez korm.: 1. Haighová, Scownová (N. Zél.) 7:15,64.
Párová čtyřka: 1. Německo (Oppeltová, Bärová, Mankerová, Schillerová) 6:30,70.
Osma: 1. Rumunsko (Cogianuová, Zahariová, Bursucová, Craciunová, Cojocariuová, Albuová, Lupascuová, Mirončičová, korm. Stoicaová) 6:21,89.