Veslaři získali na juniorském mistrovství světa dvě stříbrné medaile.

8.8.2009

Velkým úspěchem pro Českou republiku skončilo dnes ve francouzském Brive-la-Gaillarde Mistrovství světa juniorů ve veslování 2009. Mladí veslaři vezou dvě stříbrné medaile.

První stříbro  získal dvojskif juniorek ve složení Denisa Čvančarová, Lenka Antošová, trenér Martin Kubrycht. Lenka Antošová tak navázala na úspěch své sestry Jitky, která před dvěma týdny získala v Račicích titul mistryně světa do 23 let ve skifu žen. Vteřinu za vítěznou lodí Německa dojela po tuhém boji i čtyřka juniorů ve složení Jan Andrle, Jakub Podrazil, Jan Pilc, David Szabo, trenér Vít Kučera

Neztratily se ani ostatní posádky, dvojka bez kormidelníka juniorů dojela osmá, stejně jako čtyřka bez kormidelníka a osma juniorů. Dvojka bez kormidelnice juniorek obsadila 9.místo a dvojskif juniorů skončil čtrnáctý.

Fotografie Petra Truhláře z MSJ si můžete prohlédnout zde.

Kompletní výsledkový servis.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Veslaři získali na juniorském mistrovství světa dvě stříbrné medaile.