Závody

24.3.2018 Veslařskou sezonu zahájil Memoriál Miroslava Šedy

Tuto sobotu uspořádali organizátoři z VK Smíchov tradiční jarní závod na 6 km - Memoriál Miroslava Šedy. více

11.3.2018 Osmiveslice ČVK Praha veze z Londýna vítězství v kategorii zahraničních lodí

Veslaři ČVK Praha se rozhodli zahájit letošní sezónu na vodě slavným závodem na Temži, který se jezdí už od roku 1926 a je jedním z největších na světě. Mužská osmiveslice se vydala do Londýna na Head of the River Race 2018. Posádka Michal Nový, Michael Humpolec, Martin Musil, Matěj Mach, Gabriel Mahler, Martin Slavík, Jan Šmolík, Miloš Láznička v čele s kormidelnicí Monikou Perglerovou se se závodem dlouhým čtyři a čtvrt míle (6838m) popasovala velmi dobře. V celkovém pořadí se osma ČVK Praha umístila na 12. místě, vyhrála však kategorii Overseas Entrant Trophy pro zahraniční lodě. Italské soupeře z SC Cerea porazili čeští veslaři o necelých 7s.   více

20.2.2018 Úspěšné mezinárodní mistrovství ČR v Olomouci

V neděli 18. února 2018 se konal v Olomouci 25. ročník Mezinárodního mistrovství republiky a Akademického mistrovství republiky v jízdě na veslařském trenažéru. Do Olomouce se sjelo více jak 500 závodníků z celé naší vlasti, Slovenska a Rakouska.
Akce v důstojném prostředí Clarion Congress Hotelu probíhala od 9 hodin, kdy závody zahajovali handicapovaní sportovci.  Po nich již v rychlém sledu následovaly kategorie dorostu, juniorů, seniorů a masters. Olomouc viděla řadu vynikajících výkonů.
V kategorii dorostenek obsadily první tři místa Sarah Erika Pechová z SK Hamr, Alžběta Zavadilová z Lysé a Vendula Čupitová z Třeboně. Dorostenci ze Slavie Praha Jan Chlebovský a Ruslan Vikol brali zlato a stříbro, Filip Neuhort z Jin. Hradce vyválčil bronz.
Velmi kvalitní závod předvedly juniorky. Vítězná Anna Šantrůčková se časem 6:59,6 dostala pod magickou hranici 7 minut. Druhá byla Michala Pospíšilová z Jin. Hradce a třetí Josefína Lázničková z ČVK Praha. První tři junioři zajeli pod 6:20, zvítězil slávista Tomáš Zobal za 6:16,6, druhý dojel Jaroslav Fojtík a třetí Aleš Pospíšil.
Mezi závodnice Slavie Praha v kategorii žen lehkých vah se vklínila na druhém místě Karolína Teimerová, zvítězila Monika Nováková, bronz brala Zuzana Nečasová. Miroslav Vraštil zvítězil v novém osobním rekordu 6:11,7 stíhaný oddílovými kolegy Janem Cincibuchem a Milanem Viktorou.
První tři závodnice v kategorii žen se dostaly pod hranici 7 minut. Zlato brala Anna Marie Jurková za 6:52,0, druhá byla domácí Pavlína Žižková a bronzovou medaili získala Helena Hlasová z Dukly. Šest mužů pokořilo hranici 6 minut, vítězný Lukáš Helešic i osobní rekord. Zvítězil časem 5:54,8. Druhý byl Jan Potůček, třetí Petr Ouředníček více

19.2.2018 Olomoucký triatlon aneb "Olomoucký speciál"

Zimni pohar mladeze vyvrcholi v sobotu 3.3.2018 v Olomouci mistnim specialem. Mladsi a starsi zactvo, i jeste mladsi soutezici pomeri sve sily ve zdejsim Sokole ve trech disciplinach: v behu, preskoku prekazky snozmo a ve veslovani na trenazeru. Prihlasky mladych zavodniku posilejte prosim nejpozdeji do pondeli 26.2.2018 na prilozenem prihlasovacim formulari na email poradatele: vkolomouc@email.cz. více

19.2.2018 Jakub Podrazil je prvním mistrem světa ve veslovaní na trenažéru Foto World Rowing

Jakub Podrazil sice musel vynechat mistrovství ČR na trenažéru, kde by obhajoval loňský titul. Měl pro to však pádný důvod! Veslař pražské Dukly se rozhodl vypravit do Alexandrie na první oficiální mistrovství světa v jízdě na veslařském trenažéru. A jeho mise byla více než úspěšná! více

15.2.2018 V neděli vyvrcholí v Olomouci trenažérová sezóna

Letošní MČR v jízdě na veslařském trenažéru hostí Olomouc. Nedělní republikové mistrovství pořádá ve spolupráci s ČVS a SK UP Olomouc Veslařský klub Olomouc pod záštitou náměstka Olomouckého kraje mgr. Františka Jury. Šampionát začíná v olomouckém hotelu Clarion Congress Hotel Olomouc od 9 hodin závody mládeže a handicapovaných, od 13:30 pak naváží finále dospělých a masters. Součástí programu je i Akademické mistrovství ČR v jízdě na veslařském trenažéru. Startovní listinu naleznete zde. více

14.2.2018 Vstupenky na ME 2018 v Glasgow

Do 16. března si zájemci mohou objednávat FISA Family Tickets na ME 2018 ve veslování, které se bude konat ve skotském Glasgow od 2. do 5. srpna. více

10.2.2018 Jakub Podrazil patří k favoritům prvního oficiálního Mistrovství světa na trenažéru

Veslování na trenažéru udělá příští víkend v americké Virginii další významný krok do povědomí všech sportovních fanoušků. Ve městě Alexandria se uskuteční první oficiální Mistrovství světa. Mezinárodní veslařská federace udělila těmto závodům oficiální status na základě úspěšného vystoupení tohoto sportu na loňských Světových hrách ve Wroclavi. více

29.1.2018 Veslařky zářily v Pardubicích

V Pardubicích se konalo 3. kolo Českého poháru v jízdě na veslařském trenažéru. Poslední test před Mistrovstvím republiky, které se uskuteční 18. února v Olomouci, se vydařil především dámské části. V kategorii žen hned sedm závodnic stlačilo svůj čas pod 7:10 a první dvě dokonce pod 7 minut. Za posledních pět let se takhle dobrý závod v ženské kategorii v Česku nejel. Vítězkou se stala Marie Natálie Jurková před olympioničkou Lenkou Antošovou. Také juniorky předvedly divákům skvělou jízdu s parádním soubojem o vítězství, které pro sebe urvala o 0,2 sekundy domácí Zuzana Štěpánková před Nikolou Kropáčkovou z Blesku. více

14.1.2018 Ergoregata a žákovský trojboj v Hodoníně

Druhým kolem Českého poháru ve veslování na trenažéru odstartoval letošní závodní rok. Do sportovní haly v Hodoníně sice přijelo o něco méně závodníků než do Hostivic, přesto byly k vidění pěkné výkony a souboje. Na jih Moravy dorazili i dva účastníci loňských Světových her, Václav Zitta i Pavlína Žižková. Oba potvrdili roli favoritů a vyhráli. Svá vítězství z I. kola dokázali obhájit Karolína Teimerová z Uherského Hradiště a dorostenec Jan Chlebovský ze Slavie, který k tomu přidal i o 5s vylepšený osobní rekord. více

18.12.2017 První oficiální mistrovství světa v jízdě na veslařském trenažéru

17. – 18. února 2018 se ve městě Alexandria ve Virginii uskuteční I. oficiální mistrovství světa v jízdě na veslařském trenažéru. Světová veslařská federace se ve spolupráci s Concept2, USRowing a organizačním výborem Erg Sprints v Alexandrii rozhodla dát těmto závodům oficiální status. Velký podíl na této změně měl úspěch indoor veslování na Světových hrách 2017 v polské Vratislavi, kde startovali i tři čeští závodníci. Zároveň je tento krok obrazem obrovského nárůstu a rozvoje veslování ve vnitřních prostorách. více