Veslařské aktuality

15.9.2023 Hradišťský šestikilák se pojede o den dřív

Hradišťský šestikilák je přesunut z původního nedělního termínu (8. 10.) na sobotu 7. října. Závod byl původně vypsán na neděli, protože v době vypsání nebyla ještě schválena nová vstupní pravidla SCM. celý článek

15.9.2023 Mezinárodní starty jsou pro dorostence jako boření mýtů, není třeba se bát soupeřů

Pro tuto sezónu se stalo myšlenkou kategorie dorostu, zažít zkušenost mezinárodního stratu, přinést kontakt se zahraničními soupeři dříve, než ho zažijí v juniorech na významných světových regatách. I podle slov Jaroslava Hellebranda, který jel jako vedoucí výpravy na mezinárodní regatu, je to o boření mýtů o zahraničních soupeřích. Zahraniční veslaři mívají v očích našich závodníků vždycky jakousi "auru domnělé neporazitelnosti", ve smyslu: ‚Podívej se, jak je ten rakušák velikej,‘ “vysvětluje Jaroslav.  celý článek

14.9.2023 Závody nabitý poslední měsíc. Jak se dařilo veslařům doma i ve světě?

Poslední měsíc si mohli čeští veslaři užít spoustu akcí doma. Směrem k olympijským hrám v Paříži byl nejdůležitějším závodem srbský šampionát. V Bělehradě se podařilo zajistit dvě místa na OH.  celý článek

12.9.2023 Mladí veslaři byli velmi úspěšní na mezinárodní regatě ve Villachu

V tradičním termínu na začátku září se konala v rakouském Villachu mezinárodní regata, které se účastní okolní státy a své síly poměřují mladí reprezentanti. Česká výprava vyrazila v hojném počtu více jak 50 závodníků. A dařilo se! celý článek

11.9.2023 Mistrovství ČR v Beach Sprintu už tuto sobotu 16. 9.

Nezapomeňte se přihlásit, pouze dnes do půlnoci! celý článek

11.9.2023 Čeští veslaři vyveslovali dvě místa na OH v Paříži

Nejúspěšnější posádkou se stal dvojskif lehkých vah, posádka, která dlouhodobě prokazuje vysokou výkonnost. Miroslav Vraštil a Jirka Šimánek míří na své druhé společné olympijské hry, pro Míru to bude už čtvrtá účast.  celý článek

10.9.2023 Čtyři české posádky zasáhnou do bojů poslední den mistrovství světa

V sobotu nám udělali velkou radost Radka Novotníková s Pavlínou Flamíkovou, které vyjaly druhé místo na OH v Paříži a Míra Vraštil s Jirkou Šimánkem, kteří dojeli na skvělém čtvrtém místě. celý článek

9.9.2023 „Lehkáči“ vybojovali na MS čtvrté místo

Miroslav Vraštil s Jiřím Šimánkem dojeli ve finále mistrovství světa na skvělém čtvrtém místě. celý článek

9.9.2023 Radka s Pavlínou vybojovaly pro české barvy druhé místo na OH

Radka Novotníková a Pavlína Flamíková vybojovaly v Bělehradě na mistrovství světa celkové 11. místo a to jim zaručuje účast na OH v Paříži příští rok! celý článek

9.9.2023 V sobotu uvidíme v akci na mistrovství světa čtyři české lodě

Již v 9.37 pojede finále D dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic s Tomášem Šišmou.
V 10.40 nastoupí do finále C párovka mužů.
V 11.10 budou Radka Novotníková s Pavlínou Flamíkovou bojovat o olympiádu ve finále B. Kvalifikace je velmi blízko, holky musí dojet do 5. místa.
Sobotní program pro nás vyvrcholí ve 14.23. Miroslav Vraštil s Jiřím Šimánkem již místo na olympijských hrách v Paříži mají, teď pojedou o medaile! celý článek