Veslařské aktuality

15.8.2010 Zprávy ze Singapuru

Zpráva od ÚTM Michala Vabrouška ze Singapuru : ....dnes v rozjížďkách. Kristýna 1. místo 3:49 (celkově 6 čas z 22 skifařek) postoupila mezi 12 nejlepších a zítra má volno Martin 4. místo 3:34 (asi až 17 čas) zítra jede opravnou jízdu na TUN, CHN, ALB, SIN - jdou první dva a Martin má až 3 čas takže to bude boj. Pro příznivce André Rédra - zvítězil a je mezi 12...... celý článek

15.8.2010 Jitka Antošová akademickou mistryní světa

Jitka Antošová dnes na Akademickém MS v Szegedu zvítězila v ženském skifu. V silném protivětru porazila druhou Polku Agatu Gramatyku o 7 sekund, třetí místo obsadila Italka Schiavone. Ženský dvojskif  G.Vařeková, M.Pazderková dojel na 7 místě, skifařka LV L.Zrnová obsadila 9.pozici a čtyřka bez kormidelnice žen žen K.Kopecká, L.Bruncvíková, M.Součková, M.Stillerová skončila osmá.  V mužských disciplínách nás reprezentovaly dvě posádky, osmiveslice O.Lůžek, V.Huja, J.Horváth, J.Zejda, P.Psotka, M.Lachman, J.Vaněk, P.Podhorský, kor. L.Zrnová obsadila osmé místo a čtyřka bez kormidelníka LV  V.Bartoň, D.Vandas, R.Kroulík, D.Chalupa, dojela sedmá. celý článek

14.8.2010 Naši skifaře v Singapuru čekají zítra rozjížďky

Naši skifaři na Olympijských hrách mládeže (YOG) v Singapuru již trénují a zítra je čekají rozjížďky. Na Kristýnu Fleissnerovou čekají lodě CHN, POR, BEL, CRO v 10:30 a na Martina Slavíka  DEN, ESA, HUN, SVK v 11:05.  Dnes byly první OH mládeže slavnostně zahájeny. celý článek

13.8.2010 Nominace na ME 2010 v Portugalsku

Ve středu 11.8.2010 proběhl nominační závod, ze kterého vzešly poslední dvě lodě vyslané ČVS na zářijové mistrovství Evropy v portugalském Montemor-o-Velho (M2- a LM2x). Nominováno bylo celkem 31 závodníků, M1x O.Synek, W1x M.Knapková, W2x sestry Antošovy, M2x D.Jirka, P.Vitásek, LM4- M.Vraštil, J.Kopáč, J.+O.Vetešníkovi, M4- M.Horváth, M.Bruncvík, M.Doleček, J.Gruber, M4x J.Andrle, P.Ouředníček, M.Basl, P.Buzrla M2- J.Makovička, J.Houska, LM2x A.Kapa, P.Čabla, M8+ K.Altman, J.Srna, J.Pilc, P.Melichar, J.Koloc, M.Klang, K.Běhal, D.Szabó, k.M.Šuma. Výprava odlétá ve středu 8.9.2010 z Mnichova. Samotné závody začínají v pátek 10.9. a končí v neděli 12.9. celý článek

13.8.2010 Ohlédnutí za MSJ 2010

Již druhým rokem pořádal Český veslařský svaz z pověření FISA světový šampionát ve veslování, tentokrát ve dnech 4. - 8. srpna 2010 mistrovství světa juniorů. Vrcholného klání mladých veslařů se zúčastnilo 50 zemí ze 6  kontinentů, celkový počet účastníků  byl 1020. Největšími výpravami byly reprezentace Německa , USA , Francie, Itálie, Rumunska, Ruska, České republiky.  celý článek

8.8.2010 Oslava veslařského sportu

Slunečné počasí provázelo poslední den juniorského světového mistrovství veslařů 2010 ve Sportcentru Račice. Nejvíce, pět zlatých medailí, dvě stříbrné a tři bronzové si odvážejí reprezentanti Německa, které tak potvrdilo současné vedoucí postavení v mládežnickém veslování. V bodovém součtu umístění na druhém místě jsou Rumuni a na třetí se překvapivě posunulo Řecko. celý článek

7.8.2010 Rozdány první medaile na MSJ 2010

Čtvrtý den MSJ v Račicích se udělovaly medaile již v pěti disciplinách. České barvy hájila ve finále osma juniorek a překvapila pátým místem, když porazila favorizovanější Rusky. Jakub  Podrazil obsadil v semifinále druhé místo za loňským vítězem Felixwm Bachem a postoupil do zítřejšího finále. Na závěr nedělního programu pojedou ve finále i naši junioři na osmě. celý článek

7.8.2010 Třetí loď ve finále MSJ 2010

Jakub Podrazil uhájil ve svém semifinále druhé místo za obhájcem titulu Němcem Felixem Bachem a spolu s Američanem Campbellem postoupil do zítřejšího finále. Z druhého semifinále skifařů postoupili dál Řek Angelopoulos, Ital Igneri a Slovák Rédr. celý článek

6.8.2010 Dvě naše osmy ve finále

Silný déšť provázel dnešních 33 opravných a čtvrtfinílových jízd od začátku. Jen na závody osem juniorů a juniorek liják přestal. Mokré přepovědi poznamenaly i diváckou kulisu.
Přesto závody nepostrádaly dramatičnost snahy posádek o postup do semifinále a finále celý článek