Veslařské aktuality

29.7.2010 V dějišti MSJ v Račicích je již 10 výprav

V dějišti MSJ ve veslování je již 10 výprav, dnes přicestuje tým USA, který obsazuje všechny vypsané disciplíny. Celkově mají pořadatelé nahlášených 49 výprav z celého světa. Prakticky ihned po ukončení MSJ zamíří někteří z účastníků na Olympijské hry mládeže ( YOG) do Singapuru. Naše barvy tam budou na skifech hájit Kristýna Fleissnerová a Martin Slavík. celý článek

28.7.2010 Na MSJ v Račicích přijedou mladí veslaři ze 49 zemí

Příští týden proběhne ve dnech 5.-8.8. na veslařské dráze v Račicích Mistrovství světa ve veslování juniorů. Šampionátu se zúčastní 214 posádek ze 49 zemí. Českou republiku bude reprezentovat 13 posádek.  Prozatímní časový pořad a seznamy přihlášených posádek naleznete v přílohách. celý článek

25.7.2010 Dvě čtvrtá a jedno páté místo v Brestu

Nejblíže k zisku medaile na MS U23 v Bělorusku měla dnes čtyřka bez Melichar, Pilc, Koloc, Szabó, která zaostala za třetími Australany o 1,2 vt. Párová čtyřka Anderle, Ouředníček, Basl, Buzrla dojela čtvrtá a osma vedená Altmanem po senzačním postupu do finále nakonec uhájila páté místo před Holoanďany. Z dalších našich posádek obsadila Denisa Čvančarová celkově desáté, dvojskif lehkých vah Kapa, P.Čabla dvanácté a párovka lehkých vah Viktora, Atarsia, Fáber, Suský třinácté místo. Výsledky z dnešního dne najdete zde. celý článek

24.7.2010 Tři české posádky ve finále na MS U23 v Brestu

V dnešním dopoledním semifinálovém bloku v Brestu uspěly tři naše posádky postupem do zítřejšího finále! Čtyřka bez Melichar, Pilc, Koloc, Szabó z druhého místa, párovka Andrle, Ouředníček, Basl, Buzrla a osma Altman, Srna, Slavík, Běhal, Handlovič, Vrabec, Kaňka, J.Horváth, k. Šuma z třetích pozic. Skifařka Denisa Čvančarová skončila ve své jízdě čtvrtá, dvojskif lehkých vah P.Čabla, Kapa dojeli pátí. Obě tyto lodě čeká zítra finále B. celý článek

23.7.2010 Na MS U23 pět českých lodí v semifinále

Pět ze šesti českých lodí se na MS do 23 let v běloruském Brestu probojovalo do semifinále. Přímo z rozjížděk postoupila mužská osmiveslice a čtyřka bez kormidelníka. Z opravných jízd postoupila skifařka Denisa Čvančarová, dvojskif mužů lehkých vah a mužská párová čtyřka. Párová čtyřka mužů lehkých vah skončila v opravné jízdě pátá a pojede finále C. Časový pořad mistrovství je z důvodu nepříznivého počasí změněn a semifinálové jízdy se jedou zítra již od 8 hodin. Kompletní výsledkový servis naleznete zde. celý článek

22.7.2010 Výběrové řízení

Český veslařský svaz vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice pracovník/pracovnice sekretariátu ČVS. Podrobnosti naleznete v příloze. Motivační dopis se strukturovaným životopisem zašlete pod značkou CVS/01 nejpozději do 20.8.2010 na adresu   celý článek

21.7.2010 Přípravy na MSJ 2010 v Račicích

Slavnostní zahájení veslařského Mistrovství světa juniorů 2010 v Račicích je v úterý
3. srpna 2010.
Tréninky začínají v neděli 1.srpna, rozjížďky jsou na pořadu ve čtvrtek 4.srpna. K 20. červenci se na závody Mistrovství světa juniorů 2010 přihlásily juniorské reprezentace z 53 zemí v celkovém počtu 1020 závodníků a členů doprovodu. celý článek

19.7.2010 Dnes odjíždí naše výprava na MS U23

Dnes večer odjíždí naše výprava na MS do 23 let, které v letošním roce hostí běloruský Brest. Mistrovství se zúčastní 880 veslařů a veslařek z 57 států.  Po loňském ME tak veslařská dráha v Brestu přivítá další významnou mezinárodní akci. Vodácký areál, který je základnou pro olympijskou přípravu běloruských veslařů a kanoistů, byl dokončel v loňském roce a jeho vybudování stálo téměř 20 milionů USD. Českou republiku bude reprezentovat 6 posádek : Denisa Čvančarová na skifu žen, párová čtyřka mužů LV Milan Viktora, Jakub Atarsia, Jiří Fáber, Aleš Suský, dvojskif mužů LV Adam Kapa, Petr Čabla, mužská čtyřka bez kormidelníka Petr Melichar, Jan Pilc, Jakub Koloc, David Szabó, párová čtyřka mužů Jan Andrle, Petr Ouředníček, Martin Basl, Petr Buzrla  a osmiveslice mužů Kornel Altman, Jiří Srna, Michal  Kaňka, Karel Běhal, Petr Handlovič, Jakub Vrabec, Vít Slavík, Jakub Horváth, korm. Martin Šuma. Seznamy přihlášených posádek a prozatímní časový pořed naleznete zde. celý článek

12.7.2010 Nominace na MS juniorů 2010 v Račicích

Na základě nominačních závodů byla schválena nominace české reprezentace na Mistrovství světa juniorů 2010, které se koná nve dnech 4.- 8.srpna v areálu Sportcentra v Račicích.
Českou republiku bude reprezentovat celkem 49 juniorů a juniorek ve 14 kategoriích za doprovodu 11 trenérů. Poslední přípravu absolvují posádky v Račicích od 23. července 2010. celý článek

11.7.2010 Ondřej Synek vítězstvím v Luzernu potvrdil zisk SP

Skifař Ondřej Synek byl již před startem dnešního finále skifařů vítězem letošního ročníku SP, prvenstvím ve skifařském finále v Luzernu pak své kralování mezi skifaři potvrdil. Mirka Knapková si oproti svému poslednímu startu sifařek na SP v Mnichově o dvě místa polepšila a dnes dojela druhá o 2,3 sekundy za Běloruskou Karsten. Dvojskif žen Jitka a Lenka Antošovy se na stupně vítězů jen těsně o 38 setin sekundy nedostal, ale v celkovém hodnocení SP patří naší posádce skvělé druhé místo. Čtvrtým českým zástupcem ve finále A byl dvojskif mužů David Jirka, Petr Vitásek, který dojel šestý. Čtyřka bez komidelníka mužů LV Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Jan a Ondřej Vetešníkovi dojela třetí ve finále B, čtyřka bez kormidelníka mužů Michal Horváth, Milan Bruncvík, Milan Doleček, Jan Gruber obsadila ve finále B šesté místo a dvojka bez kormidelníka Jakub Makovička, Jakub Houska skončila ve finále C druhá. Kompletní přehled výsledků závěrečného kola SP v Luzernu naleznete zde. celý článek