Veslařské aktuality

12.7.2009 Mirka Knapková si vítězstvím v Luzernu zajistila celkové prvenství ve SP

Skifařka Mirka Knapková dnes suverénně zvítězila v závěrečném kole veslařského SP v Luzernu. Přestože Mirka nestartovala v prvním kole SP ve španělském Banyoles, druhé vítězství v letošním SP jí při rovnosti bodů s Britkou Katherine Grainger zajistilo i celkové prvenství v letošním ročníku. Třetí místo po skvělém výkonu obsadila mužská čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Ondřej Vetešník, Jan Vetešník, která ještě 500m před cílem vedla, ale v závěru byli nad její síly olympijští vítězové z Dánska a loď Francie. Dvojka bez kormidelníka Václav Chalupa, Jakub Makovička dojela pátá, šestý skončil skifař Ondřej Synek a také párová čtyřka David Jirka, Tomáš Karas, Petr Vitásek, Petr Buzrla. Výsledkový servis. celý článek

11.7.2009 Pět posádek v Luzernu postoupilo do finále A

Pět českých posádek se zítra představí na startu finále A v závěrečném 3.kole SP ve veslování v Luzernu. Mirka Knapková a Ondřej Synek na skifech ve svých kategoriích, Václav Chalupa s Jakubem Makovičkou na dvojce bez komidelníka, čtyřka bez kormidelníka mužů lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Ondřej Vetešník, Jan Vetešník  a pětici lodí doplnila před chvílí i párová čtyřka David Jirka, Tomáš Karas, Petr Vitásek, Petr Buzrla. Čtyřce bez kormidelníka mužů dnes unikl postup z opravné jizdy o pouhých 0,13 sekundy a pojede zítra finále B, stejně jako dvojskif mužů a dvojka bez kormidelnice žen. Finále B dnes absolvovala skifařka lehkých vah Klára Janáková, která v něm skončila třetí, mužská dvojka bez kormidelníka lehkých vah zvítězila ve finále C. Oficiální výsledky a startovní listinu na zítra naleznete zde. celý článek

8.7.2009 Světový pohár veslařů v Luzernu 10. - 12.7.2009

Závěrečné, 3. kolo letošního Světového poháru ve veslování se uskuteční ve dnech 10. - 12. července 2009 v Lucernu. Přihlášeno je 650 závodníků z 39 zemí. Českou republiku bude reprezentovat 23 veslařů ( viz nominace) s desetičlenným doprovodem. Časový pořad regaty naleznete zde. celý článek

2.7.2009 Mistrovství ČR juniorů, seniorů a Masters 3. - 5.7. 2009 v Račicích

Ve dnech 3.-5. července 2009 pořádá Český veslařský svaz ve Sportcentru Račice Mistrovství ČR Juniorů, Seniorů B ( do 23let), Seniorů a Masters s mezinárodní účastí a závody talentované mládeže. Přihlášen je rekordní počet 623 posádek z 36 veslařských klubů. Z nich je 5 ze zahraničí ( Slovensko, Rakousko, Polsko). celý článek

29.6.2009 Mirka Knapková nadělila Karsten deset vteřin

Vítězství stylem start-cíl předvedla na mezinárodní regatě v Amsterdamu Mirka Knapková. Světová šampiónka z roku 2007 a třetí z OH v Pekingu Ekaterina Karsten dojela druhá s odstupem 10 sekund. Třetí místo obsadila sedmá z OH v Pekingu Frida Svensson ze Švédska. Výsledky naleznete zde. celý článek

27.6.2009 Elektronický přihlašovací systém na FISA Masters 2009 je již v provozu

Po drobných problémech rakouských pořadatelů letošního FISA Masters 2009 se tento týden podařilo dát do provozu systém elektronického přihlašování posádek a objednávání vstupenek na Master-Party. Veškeré informace najdete na www.rowing.vienna.info . celý článek

26.6.2009 Připrava české reprezentace na MS veslařů U23 v Račicích

Odpovědi na otázky týkající se přípravy a nadějí našich reprezentantů na červencovém mistrovství světa U23 v Račicích poskytl ústřední trenér závodníků do 23 let Michal Vabroušek: "Příprava závodníků na letošní mistrovství světa v Račicích začala vlastně již v loňském roce po zhodnocení naší účasti na MS v Brandenburgu, kde získal dvojskif J.Antošová, G.Vařeková stříbrné medaile a další posádky skončily bohužel v poli poražených ( 2xLV muži, 2x muži, 2 x LV ženy),8 + muži). celý článek

21.6.2009 Mirka Knapková v II.kole SP zlatá

Svou první letošní účast v závodech Světovém poháru 2009 proměnila pátá skifařka z OH v Pekingu Mirka Knapková ve vítězství. S přehledem dokončila závod s náskokem téměř 9 sekund před Emmou Twigg z Nového Zélandu. Druhá finálová zástupkyně Česka v závodě skifu žen Jitka Antošová dojela  pátá. Skifař Ondřej Synek obsadil čtvrté místo, zvítězil  Novozélanďan Drysdale, druhý byl Brit Campbell a třetí olympijský vítěze z Pekingu Nor Tufte. Čtvrtá dojela za loděmi Nového Zélandu, Velké Británie a Nizozemska i dvojka bez kormidelníka Václav Chalupa, Jakub Makovička. Čtyřka bez kormidelníka Karel Neffe, Milan Bruncvík, Michal Gruber a Jan Horváth obsadila páté místo, stejně jako letos  nově sestavená čtyřka mužů LV Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Ondřej Vetešník a Jan Vetešník.  celý článek

20.6.2009 Dvě medaile z Mnichova

Česká republika získala dvě medaile z dnešních finálových jízd na II.kole SP Mnichově. Klára Janáková na skifu žen LV byla na kilometru ještě pátá, ale skvělým závěrem se posunula na bronzovou pozici. V cíli za ní tak zůstala bez medaile německá mistryně světa a stříbrná na dvojskifu z OH v Pekingu Daniela Reimer. Ještě o stupínek výše dosáhl Ondřej Lůžek ve skifu mužů LV, který celý závod jel druhý a v cíli byl rychlejší pouze dvojnásobný mistr světa v této dicsciplíně Duncan Grant z Nového Zélandu. Komentář a reakce našich medailistů naleznete zde. V nedělním finálovém pořadu nastoupí celkem šest českých posádek. Finálové jízdy začínají již v 9:03, on-line je možno finálové boje sledovat na http://fisa.feedroom.com/. Výsledkový servis. celý článek

19.6.2009 Šest českých lodí po dnešku v semifinále

Šest českých posádek postoupilo dnes na II.kole SP v Mnichově  přímo ze svých rozjížděk do semifinále. Po vítězstvích postoupily ve svých jízdách skifařky Mirka Knapková a Jitka Antošová. Ve mužském skifu si stejně vedl  Ondřej Synek, ve skifu mužů LV postoupil Ondřej Lůžek. Dále postupují i čtyřka bez kormidelníka mužů (K.Neffe, M. Bruncvík, J. Gruber, M. Horváth) a čtyřka bez kormidelníka mužů lehkých vah (M.Vraštil, J.Kopáč, O. Vetešník, J. Vetešník). Ostatní lodě musí do oprav, výsledky z dnešního dne jsou zde.  Časový pořad II.kola SP naleznete zde. celý článek