Veslařské aktuality

1.9.2009 Upozornění STK

Vzhledem k blížícímu se termínu přihlášek na Finále českého poháru a MČR družstev STK upozorňuje, že reklamace bodování českého poháru před přihlašováním do Finále českého poháru a MČR družstev možno uplatnit do pondělí 7. září 2009 (e-mailem na ). Další upozornění : oprava vypsání Finále českého závodu a MČR družstev - závod č. 1   4x+žcis, závod č. 21   4x+ žcim. celý článek

1.9.2009 Dnes je uzávěrka přihlášek na 41.ročník Polabského poháru

Dnes je poslední možnost přihlásit posádky na na 41.ročník Polabského poháru, který pořádají tradičně veslaři z Brandýsa nad Labem. Regata s mezinárodní účastí se uskuteční 12. až 13. 9.2009. Přijeďte i vy podpořit skvělou atmosféru na Brandýské loděnici a nezapomeňte s sebou vzít i neveslaře a fanoušky! celý článek

31.8.2009 Obrázky z MS 2009 v Poznani

Fotografie Jirky Koliše z právě proběhnuvšího MS v Polsku najdete v sekci Fotogalerie zde. celý článek

30.8.2009 Václav Chalupa se rozloučil se světovým veslováním stříbrem

Před dvaceti lety získal Václav Chalupa svou první stříbrnou medaili na MS. Dnes se symbolicky na MS v Poznani rozloučil se světovým veslováním opět stříbrem. Jestliže ty předchozí medaile vybojoval na skifu, ta dnešní byla za skvělé druhé místo na dvojce s kormidelníkem. Rychlejší než naše posádka Václav Chalupa, Jakub Makovička s kormidelníkem Oldřichem Hejduškem byla jen loď USA. Václav Chlupa tak doplnil svou sbírku "velkých" světových medailí na devět. Pět stříbrných a tři bronzové medaile z MS a k tomu stříbro z OH v Barceloně 1992 - to je kolekce, která se bude jen obtížně překonávat. V každém případě patří Václavu Chalupovi obrovský dík a úcta za to, co pro české veslování během své dlouhé a úspěšné sportovní kariéry udělal. celý článek

29.8.2009 Synek a Knapková mají bronz

Skifaři Ondřej Synek a Miroslava Knapková vybojovali na mistrovství světa ve veslování bronzové medaile. Knapková v sobotním finále nestačila na Bělorusku Jekatěrinu Karstenovou-Chodotovičovou a Katherinu Graingerovou z Británie, Synka překonali Mahe Drysdale z Nového Zélandu a Brit Alan Campbell.
Více informací zde. celý článek

27.8.2009 Čtyři české posádky si dnes vybojovaly účast ve finále MS v Poznani

Pět českých lodí se v  dnešních semifinálových jízdách na MS ve veslování v Poznani pokoušelo o postup do finále. Čtyři z nich byly úspěšné a v sobotu odpoledne budou bojovat o medaile.  celý článek

25.8.2009 Po dnešních opravách je v semifinále již osm českých lodí

K pětici českých posádek dnes z oprav postoupily do semifinálových jízd další tři lodě. Česká republika tak má v semifinále MS v Poznani osm zástupců a navíc mužská dvojka s kormidelníkem je již v nedělním finále A. Skifař Ondřej Synek svou jízdu vyhrál, což znamenalo postup do čtvrtečního semifinále. Třetí a současně postupové místo obsadila mužská dvojka bez kormidelníka Václav Chalupa, Jakub Makovička a také skifařka lehkých vah Klára Janáková. Dvojka bez kormidelníka lehkých vah Vojtěch Bejblík, Vlastimil Čabla nastoupí na start zítřejší opravné jízdy v 10:00. Kompletní výsledkový servis naleznete zde. celý článek

24.8.2009 Další dvě české lodě v semifinále MS

Z dnešních rozjížděk MS ve veslování v Poznani postoupily další dvě české lodě přímo do pátečního semifinále. Čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil jr., Jiří Kopáč, Ondřej Vetešník a Jan Vetešník ve své rozjížďce zvítězila, párová čtyřka David Jirka, Tomáš Karas, Petr Vitásek, Petr Buzrla dojela v nejrychlejší rozjížďce druhá za lodí Chorvatska. Dvojka bez kormidelníka lehkých vah Vojtěch Bejblík, Vlastimil Čabla obsadila ve své rozjížďce šesté místo a musí do středečních oprav.  Zítra čekají opravné jízdy skifaře Ondřeje Synka (12:54),  mužskou dvojku bez kormidelníka Václav Chalupa, Jakub Makovička (11:54) a skifařku lehkých vah Kláru Janákovou (11:12). celý článek

24.8.2009 Rekordní počet účastníků FISA World Rowing Masters Regatta 2009 ve Vídni

Letošní FISA World Rowing Masters Regatta 2009 ve Vídni má rekordní počet přihášených závodníků. Z celkového množství přes 3000 závodníků je nejvíce přihlášených masters veslařů z Německa 27 %, z Velké Británie 10 %, z Itálie 9 %, z Rakouska a České republiky po 5 %. Je přihlášeno více než 8000 slajdů bez mixových závodů, tedy je předpoklad ještě vyššího množství přihlášek. Rozlosování je možno shlédnout na: http://members.aon.at/rowing./ViennaProgFinal2.htm . Pořadatel připomíná, že každý team manager musí při prezentaci odevzdat fotokopie pasů nebo identifikačního průkazu s fotkou a datem narození všech svých závodníků. celý článek

23.8.2009 Dvojka s kormidelníkem do finále na MS

Chalupa s Makovičkou startují na MS ve dvou kategoriích, dvojce "bez" a s kormidelníkem. Jedenačtyřicetiletý Chalupa, loučící se na této akci podle všeho s aktivní kariérou, před odjezdem naznačil, že úvodní rozjížďku dvojky "s" odjedou veslaři pražské Dukly jen symbolicky a soustředí se na dvojku "bez", kde je rozjížďka čekala o 75 minut později. celý článek