31. Letní univerzitní světové hry startují už příští týden

21.7.2023

Výprava českých veslařů míří do centra dění až poslední červencový den. Světový šampionát akademiků byl v Chengdu naplánován na rok 2021, vinou covidu se dvakrát přeložil termín a nyní se konečně dočkáme takto famózní světové akce pro studenty vysokých škol. Často jsou to špičkoví reprezentanti, kteří startují na mistrovství světa a olympijských hrách.

České veslování bude zastupovat 6 posádek. Ženy reprezentují dvě skifařky, lehkých vah a bez rozdílu vah, Anna Drnková a Anna Šantrůčková, které nyní závodí v bulharském Plovdivu na Mistrovství světa do 23 let. Poslední ženskou posádkou je dvojskif ve složení Valentýna Solařová a Barbora Podrazilová. Barbora má za sebou v Plovdivu rozjížďku a opravnou jízdu na párové čtyřce, v sobotu ji tedy na šampionátu U23 čeká boj o medaile ve finále A.

Muže zastupují taktéž tři posádky. Dvojka bez kormidelníka Adam Kulhánek a Jan Chládek byli nominováni už v dubnu na kontrolních závodech, když dojeli druzí za aktuálními seniorskými reprezentanty této disciplíny. V osmě mužů na MS U23 sedí půlka druhé posádky Tomáš Zobal a Jan Chlebovský, ty doplní Štěpán Keller a Vilém Pachman, společně tedy startují v Číně na nepárové čtyřce. Posledním zástupcem výpravy je Daniel Nosek, který bude závodit na skifu. 

"Všechny čeká změna lodě a uvidíme, jak se s tím poperou. Lodě značky Falcon jsou pro nás velká neznámá, ale bojovat budeme o ta nejlepší místa. Ostatní veslaři budou mít stejné podmínky, do Číny se s vlastním veslařským vybavením necestuje. Všichni závodníci se na LSUH velmi těší. Čeká nás atmosféra připomínající olympiádu, a to je opravdu něco, co všichni chceme zažít", popisuje Martina Součková. Spolu s ní na hry odcestuje i šéf veslařské akademické reprezentace Petr Škvor.

Závody začínají 4.srpna a finále pak vypuknou 6. srpna.  

SLEDUJTE ZDE

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > 31. Letní univerzitní světové hry startují už příští týden

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352