Registrované fórum

Přispívat mohou pouze zaregistrovaní uživatelé.

 

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
  • Basel Head 2018

    Kuba Makovicka Gratuluji všem závodníkům a trenérům k vynikajícím výsledkům!!!
    Jakub Makovička.

  • 2018 World University Championships

    Helena Hlasova Hodne stesti vsem!
    Asi to poradne ne reknu v Cestine tak: All the best to those heading to the World University Championships! Anyone who's been there knows that juggling school and training is never easy and so, I hope that these games are as rewarding as they are challenging; a true reflection of the endeavours you have taken upon yourselves as student-athletes. Wishing you fast water and powerful strokes!
    V každém případě vám fandíme!

  • zabudnuté vesla

    Peter Schickhofer Dobrý deň,
    po pretekoch v Račiciach (MČR dorastu) sme zabudli 1 pár vesiel (párových) pravdepodobne na pontóne.
    Jedná sa o veslá Croker s bielymi listami bez označenia klubu, modré pačiny Martinoli.
    Veslá majú pri manžete popis striebornou fixkou: "súkromné veslá P.S."
    Nemáte informáciu o takomto náleze, prípadne na koho by som sa mal obrátiť?

    Peter Schickhofer
    Veslársky klub Slávia STU Bratislava
    peterschickhofer@gmail.com

  • viz článek : Lucie Žabová si podmanila MČR ve veslování v Račicích.

    Jiří Slavík Ani 4 tituly mistryně republiky není dost na to, aby byla zařazena do nějaké z reprezentačních posádek !!!. Je to patrně proto, že současně s vrcholovým sportem zvládá na rozdíl od jiných výborně i studium ( a to na lékařské fakultě - jako lékař a bývalý veslař vím, že je to téměř nemožné) . Zavedené pravidlo všechno nebo nici je podle méno názoru zcestné.
    V kterém jiném sportu by to bylo možně ?

    Jiří Slavík

  • Regata ESEN

    Petr Ouředníček Hezký den vážené dámy, milé slečny, vážení pánové a ostatní (dnešní doba si žádá i neutrální oslovení pro transgender a jiná pohlaví a nerad bych někoho urazil)!

    Chtěl bych poblahopřát všem účastníkům mezinárodní regaty v Essenu za předvedené výkony v silné mezinárodní konkurenci. Někomu se dařilo lépe, někomu to nevyšlo dle očekávání, ale doufejme, že i tak mohly tyto posádky nasbírat tolik cenné zkušenosti, které se zúročí v dalších závodech.

    Pobavilo mě hodnocení od vrchního ředitele - Těžké, ale dobré... Takto bych já hodnotil například „knedlo-zelo-vepřo“ od své babičky, která je skvělá kuchařka, ale vše velmi často plave v oleji. No nic, to jen pro odlehčení.

    Mám na srdci jinou věc, ve veslařském světě se pohybuji poměrně už dlouhou dobu a na reprezentační úrovni mi vždy vadilo, že si nikdo vzájemně nic nepřál. A tím nemyslím nějaké strojené gratulace. Vždy jsem se spíše setkal se skrytými posměšky a pomluvami, zákulisními boji trenérů a skupin proti sobě a totální nesoudržnost celého týmu. Nechci to tady rozvádět do detailů a rád se o to podělím s každým, koho by to zajímalo, ale je podle mě velká škoda, že to nefunguje a obávám se, že ještě dlouho fungovat nebude.

    Je ale smutné, když i oficiální zprávy zde na oficiálním serveru českého veslování informují o výsledcích a dění velmi povrchně a poměrně tendenčně. Na jednu stranu dopodrobna rozebírají skoro i průběh závodu u určitých skupin závodníků, na stranu druhou některé vůbec nezmiňují a snad je i záměrně vypouštějí.

    Informace by měly být buď stručné, např. pouhá tabulka s umístěními, jako je možné vidět i v přiložených dokumentech u některých zpráv anebo, pokud už rozvádím do detailů i nemedailové pozice, tak zmínit všechny české závodníky. Přeci jen, ČR je jedna a každý úspěch české posádky (napříč kluby, nejen reprezentační), by měl dělat radost nám všem.

    Z mého pohledu bych chtěl zmínit posádku 2x M, trenéra S. Kruťakova . tj. Ondřej Hollas a Petr Pivko. Myslím, že se tato posádka, navzdory prvnímu závodu a svému mladému věku, umístila velmi dobře - v sobotním závodu po poměrně těsném souboji o finále A s velmi kvalitními německými soupeři, obsadila 3. místo (1. nepostupové), 2 vteřiny od posádky Oliver Zeidler, Ruben Steinhardt (jen pro informaci O. Zeidler v letošním roce dokázal zajet čas na trenažeru na 2 km 5:38, což je úctyhodné). Ve finále B v sobotním závodu obsadil český dvojskif ze Slavie 2.místo dokonce před velmi slušnou reprezentační posádkou lehkých mužů - Vetešník, Cincibuch.

    V neděli se dvojskifu podařilo probojovat do finále A, kde obsadili nakonec 8.místo. Dle mého názoru byl výkon této posádky příjemným překvapením a doufejme, že se kluci budou nadále zlepšovat.

    Stejně překvapivý a to jen v pozitivním slova smyslu, byl i výkon mužské nepárové čtyřky do 23 let (Martin Musil Matěj Mach Vít Šantrůček Štěpán Keller) trenéra P. Blechy. Tato mladá posádka dokázala v nedělním finále zabojovat a porazit dokonce i velmi kvalitní výběr nejlepších českých reprezentačních nepárových veslařů.

    Za zmínku jistě stojí i ostatní posádky, které nebyly zmíněny v oficiální zprávě (Úspěšný víkend na mezinárodní regatě v Essenu), já jsem však chtěl vypíchnout, dle mého názoru, velmi dobré výsledky posádek, o kterých nebyla ve výše uvedeném materiálu ani zmínka a přitom za to rozhodně stojí.

    Ještě jednou gratuluji všem!

    S pozdravem

    • Jiri Simanek Ondra je bourák !

  • MCR Horin a kontrolni zavody

    Mizera Jiří starší Vždy se mi líbily sporty, kde je vítězem ten, který je v cíli první nebo má nejlepší čas. Myslel jsem si, že také ve veslování není možné zpochybnit umístění a rozhodující je tedy výkonost závodníka. Nyní po Mistrovství ČR na dlouhé dráze si to již nemyslím a evidentně nezáleží na výsledcích na vodě, ale na diskutabilní interpretaci „někoho shora“. Ústřední trenér S.Cox předvedl, že možné snad opravdu vše, včetně zlikvidování seniorské kategorie těžkých skifařů a kategorie 2-ž. Protože vesloval můj syn a sport s oblibou stále sleduji, tak pamatuji několik reprezentačních trenérů včetně finského a ruského, kdy každý uplatňoval svůj rukopis, ale vždy šlo v konání nalézt jakousi logiku. V případě pana Coxe ji opravdu nalézt nemohu.
    Ve svém textu uvádí, že provedl analýzu všech povinných testů a z toho mu vyplynulo, že v kategorii 1x je hoden pozvání na kontrolní závody v Račicích pouze O.Synek. Pan trenér by si mohl uvědomit, že porovnává zbytek startovního pole s úřadujícím pětinásobným mistrem světa a několika násobným olympijským medailistou. Podobně špatně, by podle jeho kritérií muselo dopadnout 98% všech světových skifařů.
    Jaký ekonomický a strategický smysl dává, aby na zahraniční soustředění odjížděli široké reprezentační výběry (mimochodem vybrané taktéž velice prapodivným klíčem) a do od Prahy 60 km vzdálených Račic, kde jsou náklady na uspořádání prakticky nulové neodcestoval prakticky nikdo těžkých reprezentantů včetně kategorie U23. Sám S. Cox si ve své „analýze“ liboval na výkony závodníků kategorie U23, tito snad nemusí závodit na 2 km a poměřovat se se svými staršími kolegy? Jak chce pak reprezentační trenér vybírat reprezentační posádky na MS U23 v tomto roce?
    Zpět, ke kontrolním závodům - paradoxně jsou pozváni ti , kteří Hořín vůbec nejeli a nebo se neumístili (např. M. Tikal - 18tý + Grabmuller, který vůbec nestartoval). Jako velmi neetické a hloupé je nominace pouze jednoho závodníka z posádky 2- a jeho spárování s někým, kdo Hořín vůbec nejel, jako Keller dosazený do posádky se Šantrůčkem. Ten se umístil ve dvojici s Dědkem, který byl přesunut do dvojice s Cabanem a vypadl Šimkovský z Třeboně, který si nominaci zaslouží stejně jako jeho parťák Caban. Všichni veslaři mimo Šimkovského jsou z Hamru a jistě spolu s L.Ondráčkem vědí proč startovali v tomto složení. Přesazování veslařů je jistě možné a běžné, ale mělo by vyplynout právě během kontrolních závodů, podle jakého klíče se tyto posádky skládaly? Zřejmě podle nikdy nezveřejněné analýzy ...
    V kategorii 1xmLV je nominováno 7 závodníků z nich někteří, jako J.Kopáč byl 11tý s odstupem na vítěze 1:34 a Fleissner 9/ 1:18. Vítěz J.Šimánek určitě podal krásný výkon, ale není pětinásobný mistr světa a odstup třech nominovaných je stejný nebo větší než druhý v pořadí těžkých skifů. Mimochodem, kdy a kde se stanovovala hranice na odstup od prvního závodníka? Na více nebo méně než 1 min od vítěze? Nikde jsem ji nečetl. Kde jsou zbylý závodníci z kategorie 1x mLV jako např. J. Hájek, který je pokud vím mistr světa v kategorii U23? Tento je tak neperspektivní, že si nezaslouží ani závodit v Račicích? Odstup na M. Vraštil pouze 7s ...
    Takto bych mohl pokračovat dlouhým seznamem – proč není pozván druhý v pořadí A. Kapa a třetí v pořadí F. Zima. A. Kapa, 2.místo Hradecký šetikilák, limit na trenažeru na MR, 2.místo na MR Hořín. V jeho prospěch hovoří i to, že se svojí váhou 72 kg byl značně znevýhodněn vzhledem protivětru, který podle meteo stanice v Kralupech dosahoval v době závodů skifařů až 20 m/s což je 72 km/hod v nárazech až 100 km/hod. Filip Zima evidentně supernadějný závodník. Ani jeden neměl možnost se připravovat v zimě v teplých krajích, kam odjela téměř kompletní Dukla.Nenavrhuji, že by právě Tito dva závodníci měli tvořit páteř české reprezentace, ale vůbec je nepozvat na repr. soustředění nebo na kontrolní závody? Co to má za logiku?
    Proběhla čtyři soustředění representace, resp. Dukly. Soustředění na Mallorce (kola ), Livigno ( běžky), Lago Azul ( veslování ) a Gavirate ( veslování). Zvláště pobyt v Portugalsku na Lago Azul je nad možnosti většiny Svazů a jezdí tam opravdu pouze závodníci kategorie Elite. Kde jsou výsledky za vynaložené náklady a k čemu tato soustředění byla, když se ani nejsme schopní dozvědět, jak si Tito závodníci stojí v porovnání s ostatními v ČR. Něco jiného je atletika, kde bychom mohli srovnávat časy, ale ve veslování prakticky jiný model než přímé porovnání neexistuje.
    Je třeba se zmínit i o skutečnosti, že nebyl nominován nikdo v kategorii 2-ž. Zde je třeba konstatovat, že v čase od 14:15 až do konce závodů zesílil vítr na hodnotu 35 m/s , což odpovídá vichřici. V této době startovali 2-ž, 1xž, 1x žLv. Opět si myslím, že vítězná loď by měla mít možnost se presentovat za regulerních podmínek např. na regatě v Essenu. K ignorování kategorie 2-ž je v protikladu nominace 11 žen 1x a to i závodnice, která se umístila 12tá s odstupem 2: 35 na vítězku.
    Závěrem bych rád vyzval Svaz, aby zveřejnil analýzy výkonosti adeptů representace o kterých pan Cox hovoří a které má jistě Svaz k dispozici. Taky by měl zveřejnit cíle, kterých chce s representací ČR dosáhnout v letošní sezoně a které posádky hodlá sestavit. Je velice smutné, že u sportu, jako je veslování, kde rozhoduje kdo je první v cíli může dojít k situaci, kterou pan hlavní trenér vytvořil. Zároveň není absolutně jasné, jak vlastně celá koncepce probíhá – např. jakým modelem se bude závodit na kontrolních závodech v Račicích? Budou se posádky prohazovat mezi sebou? Pojede se na 1 km, 2km? Jak se budou vybírat jednotlivé posádky na regaty „B“ kategorie typu Essen a jak na světové poháry? To vše je absolutně nejasné, ale místo toho se můžeme na svazových stránkách dočíst, že závodníkům fouká silný vítr, že jim na Mallorce svítilo sluníčko a pěkně si „zaposilovali“.
    Dnes zveřejněná možnost pro 1x m zajezdit si v Račicích mimo kontrolky s mlhavým příslibem možnosti dostat se do nějaké posádky je téměř úsměvná. Vždyť právě jeden z úkolů kontrolních závodů je tyto posádky sestavit. Zajímalo by mě jak ČVS hodlá dostát svým mediálním prohlášení z idnes.cz, kde říká že v roce 2021 chce prezentovat svoje závodníky na U23, když téměř nikoho z nich nepozve na kontrolní závody, ale dá jim možnost také přijet do Račic a po skončení programu si projet trať. Co je cílem tohoto závodu?
    Zcela na závěr musím upozornit na jasné a férové jednání trenéra mládeže Kučery, který na kontrolní závody pozval opravdu všechny, podle umístění v Hoříně a v jeho výstupech se dá hovořit o sportovní metodice, se kterou v ČR máme zkušenosti, univerzity a mnozí by se od nás mohli učit. Zároveň je evidetně vidět, že v kategorii juniorů systematický přístup vede ke kvalitním výsledkům, které bychom všichni rádi viděli i u seniorské representace.

    • Kučera Jaroslav Já si myslím, že psát na foru bezpředmětné není, aspoň se dozvíme názor veřejně, ne jen co se šušká po klubech. Nemá smysl psát separátně email panu Coxovi, aby se dozvěděl, že všichni musí makat a pak možná budou moct závodit a ukázat co v nich je. Že je momentálně párové veslování slabší a nepošleme na svět nikoho jiného než Synka, ok, ale nemoct se o to ani poprat na kontrolkách je mimo, navíc pro většinu to býval dobrý srovnávací test. S panem Mizerou souhlasím.

    • Jakub Podrazil Ja bych chtel jen konstatovat, ze psani tady na foru je tak trochu bezpredmetne. Simon cesky neumi a tezko si to precte, ale je velmi komunikativni. Takze Vam pane Mizero radim, napiste mu e-mail a on Vam rad na vsechny Vase dotazy odpovi :-)

    • Jakub Grabmuller Dobrý den pane Mizero,

      nebudu hodnotit současný systém, co bych však hodnotit chtěl je Vaše zpochybnění mé nominace na KZ.
      Jelikož víte, že jsem se MČR na dlouhé trati nezúčastnil, pak jistě také víte že studuji v cizí zemi a tak to na Vraňanský plavební kanál mám trochu z ruky, zvláště když termín závodu spadá do poloviny mého zkouškového období. Z těchto důvodů jsem dostal od ÚT studijní výjimku (stejně tak jako spousta ostatních závodníků dostala například zdravotní výjimku na různé předchozí fáze testování) a v ten samý den jsem jako náhradu za MČR odjel 6km test na C2 bez pojízdného podvozku. Výsledný čas 19.22 (můžete porovnat s výsledky prosincového testování(bez podvozku)/testování ve Štětí (s podvozkem) a s lidmi kteří jsou/nejsou pozváni na KZ), a mé ostatní letošní výsledky jsou je dle mého názoru dostatečné na to abych dostal šanci popral se o místo v (U23) reprezentaci.
      Vzhledem k mé absenci byl Matěj nucen startovat na skifu bez nějaké delší přípravy - nicméně, i on odjel kvalitně všechny předchozí testování a všichni víme, že nepároví veslaři nemusí být nutně nejrychlejší na skifu - rozdíl na skifech mezi Matějem a takovým Lukášem Helešicem byl na prosincovém 6km testování nějakých 12 vteřin a oba skončili okolo poloviny startovního pole. Když pak Lukáš přesedl zpět do dvojky, rozhodně jste ho nemohl najít v polovině výsledkové listiny.
      Pokud máte stále pocit že naše pozvání na KZ je neoprávněné, dejte vědět a rád Vám poskytnu všechny podklady pro to, abych Vás vyvedl z omylu.
      Věřím, že tento víkend předvedeme výkon, kterým naši nominaci znovu potvrdíme.
      S pozdravem J. Grabmuller

    • Jiří Slavík Díky pane Mizero, výstižně popsané.
      Doufám, že se dočkáme rozumného vysvětlení.
      J.Slavík

  • Zápisy z jednání P-ČVS

    Vilém Pan předseda Macháček mi neodpovídá na maily, tak zkusím štěstí tady. Vážený pane předsedo,
    jako veslaře a člověka zajímajícího se o dění ve veslařském světě, by mě zajímalo, proč nejsou volně k nahlédnutí zápisy z jednání předsednictva ČVS, tak jak tomu bylo v minulosti. Vnímám to jako velký krok k netransparentnosti fungování ČVS. Předem děkuji za vysvětlení!

    • Dušan Macháček Dobrý den,
      Vilémovi jsem už před tím mailem odpovídal s poděkováním, že upozornil na to, že Informace z jednání předsednictva nebyly po nějakou dobu na webu k dipozici. Na můj pokyn došlo k nápravě, Víťa Huja založil zvláštní www.veslo.cz/informace-z-predsednictva, kde jsou Informace k dispozici.
      Bez ohledu na to má každý právo požádat svého zástupce klubu/oddílu o poskytnutí oficiálních Zápisů z jednání předsednictva, které tito zástupci, zpravidla předsedové, mají k dispozici.
      S pozdravem, DM

    • J.Navrátil (CVKP) V sekci "O nás" je odkaz na "informace z předsednictva" - není to ono ?

    • Vilém *Vilém Pachman

  • MSJ 2018

    Markéta Solařová Někdo by měl opravit nadpis na stránkách MSJ 2018!

  • Račice

    Dušan Macháček Dobrý den,
    volně navazuji na článek Jiřího Mizery zde na Fóru a na jeho polemiku ohledně majetkových vztahů v Račicích. V prvé řadě připouštím, že pro člověka neobeznámeného s historií račického areálu se jeví majetkoprávní vztahy v areálu nepřehledné. Mně samotnému trvalo dlouhou dobu, než jsem se v tom sám zorientoval.

    Pokusím se zde stručně objasnit alespoň základní fakta. Pro osvětlení nynější situace musím zabrousit až do 90. let minulého století (80. léta raději vynechám, ty jsou kapitola sama pro sebe).

    Obecně řečeno, veškeré původní budovy v areálu patří od konce 90.let Sportcentru Račice a.s., tedy naší akciové společnosti vlastněné z 90% ČVS a 10% ČSK. Konkrétně se jedná o Cílovou věž, nyní už bývalé Chánosy, Starou loděnici, Provozní budovu – Krematorium, polovinu hotelu Skif, aj. Tyto objekty byly původně vybudovány k veslařským MSJ 1986 a MS 1993 a poté dány do užívání veslařům a kanoistům.
    Na druhou stranu, veškeré pozemky račického areálu patřily od počátku 90. let společně ČVS a ČSK a to formou spoluvlastnictví v poměru 70/30 ve prospěch ČVS.

    Jak známo, od přelomu milénia začalo platit známé dotační pravidlo, že příjemce investičních dotací nemůže být obchodní společnost, ale pouze nezisková organizace. Jedinými možnými příjemci investičních dotací na výstavbu nových potřebných nemovitostí byly od té doby pouze sportovní svazy.
    Tak se v Račicích postavilo jménem ČVS do roku 2010 několik objektů – Šatny, Nová loděnice etapa A + B, Ubytovna „Úly“, zatímco ČSK byl investorem průplavu na 1100m a betonové Vážnice pod Cílovou věží.
    Logika byla taková, že nebylo možné stavět jinak, než jménem svazů. Systém ber nebo běž.

    Tato pestrá směsice vlastníků a propletenec vzájemných vztahů nás vůbec netěšil a přemýšleli jsme, jak transparentně a legálně všechen majetek převést ideálně do jednoho subjektu, který by jednak sám mohl být příjemcem dotací a zároveň majetek sám spravovat.

    Posledním a zcela zásadním impulsem pro realizaci tohoto záměru byla nedávná novelizace Občanského zákona, která předepisuje shodu majitele pozemku s majitelem nemovitostí na nich stojících. MŠMT ve svých dotačních podmínkách počínaje rokem 2014 tento požadavek jasně deklarovalo. Pokud jsme vůbec chtěli jen požádat o investiční dotaci do Račic, museli jsme mít tuto podmínku vyřešenu. Nebylo už ani možné jednoduše pokračovat v systému, že investory budou jednotlivé svazy, jelikož nebyly výhradními vlastníky pozemků.

    Po předchozí veřejné diskusi s předsedy klubů a oddílů ČVS a ČSK pak valné hromady obou svazů odsouhlasily založení nového spolku Národní olympijské centrum vodních sportů (NOCVS) coby budoucího vlastníka a správce račického areálu. Vlastnické podíly ČVS a ČSK jsou přímo úměrné hodnotě majetku do nového spolku vloženého. Aktuální podíl ČVS je 72,8%.

    Stejný postup jsme byli nuceni volit u majetku, který jsme chtěli a potřebovali zrekonstruovat a který byl aktuálně ve vlastnictví Sportcentra Račice a.s.. Jednalo se, jak uvádím dříve, o starší stavby z 80. a 90. let. Zde opět v plné shodě obou vlastníků ČVS a ČSK došlo k převodu vybraného majetku do vlastnictví NOCVS.

    Založení NOCVS a následný převod svazových majetků nám dovolil v letech 2015 a 2016 realizovat v račickém areálu investice v hodnotě 115 mil. Kč. Díky těmto investicím jsme si mohli vůbec dovolit uspořádat v letošním roce naše ME a MS v kanoistice.

    Celá konsolidace ještě není u konce. Nyní musíme čekat, až vyprší desetiletá věcná břemena u staveb realizovaných jménem ČVS a ČSK v letech 2008-2010 a poté je taktéž převést do NOCVS. V každém případě v horizontu nejvýše několika let bychom měli rádi veškerý nemovitý majetek v Račicích ve vlastnictví a správě našeho nového spolku NOCVS.

    Podrobnější informace o NOCVS najdete ve Výroční zprávě NOCVS za rok 2016 v sekci ČVS / o nás / dokumenty.
    V případě jakýchkoliv dalších dotazů na téma Račic mě neváhejte kontaktovat.

  • Zlato z MS 2017

    Petr Janáček Ahoj,

    v prvé řadě bych chtěl ještě dodatečně pogratulovat Ondřeji Synkovi a jeho trenéru k zisku už 4. titulu mistra světa. Finálový závod na MS byl zajetý naprosto profesorsky a určitě ten skvělej úspěch dnes parádně oslavíte!

    V anglicky komentovaném přenosu z MS, který jsem sledoval, mě ovšem zaujala informace o tom, že performance director českého veslování Simon Cox implementoval do systému tréninkové přípravy české reprezentace australské prvky. Mě osobně tyhle systémové věci vždycky nesmírně zajímaly. Myslím si, že by určitě bylo přínosný mít možnost vidět prezentaci modelu tréninkové přípravy špiček české reprezentace, ať už v podání Simona Coxe (se zřetelem na systémovou a koncepční složku) anebo přímo od osobního trenéra O. Synka Milana Dolečka.

    Možnost alespoň nahlídnout do kuchyně těch nejlepších je pro každého trenéra vždycky inspirující a určitě to i významně motivuje k dalšímu sebevzdělávání. Trenérskému semináři v Jihlavě by takoví hosté slušeli. V Česku máme know-how světové úrovně, pojďme si ho předávat.

    • Petr Janáček Pardon, samozřejmě k 5. titulu. :-)

Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


         

  

 

 

 

Kontakty

  • +420 233 313 352