Dospělí posbírali kompletní pódiovou sbírku medailí

26.2.2024

Úvodní odpolední část potěšila fanoušky. Mladí čeští veslaři obsazovali medailové pozice téměř v každém závodě. Po nich se na start postavili dospělí závodníci kategorie 23-39 let, a především u mužského závodu začala hala vřít. 

Hlavním favoritem měl být Belgičan Ward Lemmelijn, ale v patách mu měl být Jakub Podrazil, který na svém kontě medaile z halových šampionátů má. 

V mužích startovalo 82 závodníků. Na počátku závodu se do předních pozic tlačili Belgičané Ward a Lord Lemmelijnové a Gaston Mercier. Po pětistovce přetahování ustalo a do závodu začal promlouvat Polák Michal Szpakowski. Na kilometru se závodníci srovnali Lemmelijn, Szpakowski a Podrazil. Takto byl závod i dokončen a Jakub Podrazil se stal druhým vicemistrem světa. Do první desítky nejlepších se dostali na pátém místě Jan Potůček, na osmém Lukáš Helešic a na devátém Jan Cincibuch.  

V ženách se na start postavilo 45 závodnic. Největší pozornost směřovala k Anně Šantrůčkové, která je držitelka několika medailí z halových šampionátů a samozřejmě k „dvojce“ Pavlína Flamíková, Radka Novotníková, která si 7. místem na MS v Bělehradě zajistila místo na OH v Paříži. 

Závod se opět v počátku promíchával, některé veslařky mají taktiku rychlého startu a úvodní části. Pavlína i Anna zvolily perfektní dráhové tempo a tato konzistentnost je vynesla na první dvě místa. Do druhého kilometru se vstupovalo v sestavě Flamíková, Šantrůčková a Britka Mole. Právě před Britkou si uhájila druhé místo Anna Šantrůčková pouze o 6 desetin. Pavlína Flamíková si vyveslovala titul mistryně světa.

Do první desítky se probojovala parťačka Radka Novotníková (5. místo), dlouholetá reprezentantka Lenka Lukšová (8. místo), Michala Pospíšilová (9. místo) a Markéta Nedělová (10. místo). 

Závod mužů lehkých vah přinesl napínavý souboj v závěru závodu. Nakonec se podařilo zvítězit německému lehkovážníkovi Florianu Rollerovi (6:09,7), stříbro získal Jiří Šimánek (6:10, 9) a bronz Polák Jerzy Kowalski (6:11,9).

V ženách lehkých vah vybojovala zlato Polka Martyna Radosz, vicemistryní světa se stala Portugalka Ines Oliveira a bronz získala Češka Kristýna Neuhortová.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Dospělí posbírali kompletní pódiovou sbírku medailí

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352