Skvělá atmosféra doprovázela veslování na trenažérech v Třeboni

29.1.2023

Ve čtvrtek 26. 1. 2023 se v třeboňském Roháči uskutečnila akce Třeboň vesluje, která je součástí celorepublikového projektu Česko vesluje. Šlo o první akci tohoto druhu v Jihočeském kraji. Zúčastnily se jí stovky dětí z místních škol.

Třeboň vesluje je závod základních a středních škol ve štafetách na veslařském trenažeru. Akce se zúčastnily všechny třeboňské školy včetně té z Chlumu u Třeboně. Kromě nadšených dětí se do závodu zapojily i složky Integrovaného záchranného systému a akci si nenechali ujít ani zástupci města Třeboň. 

„Je vidět, že to všechny účastníky hodně baví. Jsou nadšení, fandí si, povzbuzují se. Je tady úplně skvělá atmosféra jako na nějakém fotbalovém nebo hokejovém zápase.“  zhodnotil akci Tomáš Klíma z oddílu veslování TJ Jiskra Třeboň.

„Nasbírali jsme organizátorské zkušenosti a navázali jsme kontakty se školami v Třeboni i v okolí. Doufám, že je využijeme v i budoucnu a získáme z takových akcí děti pro veslování. Největší radost mi udělalo všudypřítomné nadšení a elán dětí i učitelů. Bylo opravdu vidět, že je to bavilo a už jsme si rezervovali termín na příští rok,“ dodal Klíma.

„Přijeli jsme do Třeboně s projektem Česko vesluje, který propojuje republiku skrze veslování a který se za tím účelem dokonce stal součástí největšího sportovního projektu v republice - Sazka Olympijského víceboje. Děti necháváme jezdit na veslařských trenažérech na velmi krátkých tratích a ve štafetách, kde měříme čas včetně střídání. To přináší podobný efekt jako když se ve Formule 1 mění pneumatiky.“ říká ředitel Národního olympijského centra vodních sportů v Račicích Michal Kurfirst.

Na souboj třeboňských škol v halovém veslování dorazilo přes 260 dětí. Ty si tu kromě samotného závodu mohly vyzkoušet i biatlon.

„První část se jede na veslařském trenažéru a když se děti pěkně rozdýchají, tak je pustíme střílet. Máme tady laserové pistole a spočítáme jim, kolik toho za minutu nastřílí. Výsledek potom připočteme k času, který najely na trenažeru.“ upřesnil Kurfirst.

„Veslování je jeden z nejhezčích sportů a v takovýchto akcích vidím velký potenciál, jak děti k našemu sportu přivést. Děti se na trenažéru hodně bavily a během pár chvil jsme je dostali do stavu, kdy fandila opravdu celá třída a to bylo opravdu úžasné. To jsem ještě nezažil a opravdu jsme si to všichni užili.“ doplnil Jan Bolda z oddílu veslování TJ Jiskra Třeboň.

„Chtěl bych moc poděkovat panu Klímovi a veslařskému klubu, že jsme byli pozváni a mohli se takové akce zúčastnit. Velká pochvala patří organizátorům za skvělou práci. Je to něco nového, co si jen tak nevyzkoušíte. Nemám sice s veslováním moc zkušeností, ale takovéto akce mohou určitě prospět k tomu, aby přitáhly děti ke sportu. Za mě je to prostě super myšlenka.“ shodl se za všechny jeden z učitelů ze základních škol.

„Bylo to super, nevěděla jsem úplně, co od dnešní akce čekat, ale opravdu je to paráda. Je zde spousta dětí, mají z toho radost a doufám, že se jim ten sport zalíbí a že si ho vyberou. Navíc jsme v závodě měli i „městskou“ štafetu, která sice na výkon nebyla moc připravená, netrénovala (úsměv), ale nakonec se umístila na čestném čtvrtém místě. Doufám, že toto je krásný první ročník a když se akce bude opakovat, bude to moc fajn.“ zhodnotila akci Třeboň vesluje Jana Grammetbauerová, místostarostka Třeboně.

Česko vesluje má dnes tři části - školní ligu, jednodenní veslařské festivaly - jako byla akce Třeboň vesluje - a ligu IZS. Se štafetami Česko vesluje se potkáme i na Mistrovství světa v halovém veslování v únoru 2024 v Praze.
Nejbližší akce je ve středu 1. 2. 2023 v Roudnici nad Labem - Podřipsko vesluje.

 

"Věřím že festivaly Česko vesluje postupně přivezeme do všech měst, kde máme veslařské kluby a že společně před halovým šampionátem, který bude v roce 2024 v Praze, rozveslujeme republiku“ uzavírá Michal Kurfirst.

Chcete i vy zorganizovat ve svém městě podobnou akci? 
Obracejte se na Jitku Tollarovou z projektu Česko vesluje.

tel.:  777 969 271

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Skvělá atmosféra doprovázela veslování na trenažérech v Třeboni

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352