107. AXA Primátorky byly v mnoha ohledech jiné, přesto nabídly napínavé souboje

23.9.2020

📷 Sára Meuerová📷 Sára Meuerová
📷 Sára Meuerová
📷 Sára Meuerová📷 Sára Meuerová
📷 Sára Meuerová
📷 Ondřej Kroutil📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil
📷 Sára Meuerová📷 Sára Meuerová
📷 Sára Meuerová
📷 Sára Meuerová📷 Sára Meuerová
📷 Sára Meuerová
📷 Ondřej Kroutil📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil

Velká věc se podařila! Další akcí v nabité zářijové termínové listině ČVS byly 107. AXA Primátorky.  I přes mnohé potíže, které zkomplikovaly jejich přípravy, se nejslavnější veslařský závod na území Česka o víkendu uskutečnil. I přes několik omezení se na startu objevili skvělí veslaři. Především v závodech skifařek a skifařů.

V hlavním závodě mužských osmiveslic o Primátorský štít bylo již před závodem jasné, že skončí vítězná série Dukly Praha trvající od roku 1980. Vzhledem k šířící se pandemii COVID-19 stáhl armádní klub obě své posádky ze startovní listiny. Jediným Duklákem ve startovní listině tak zůstal Lukáš Helešic, který z pozice stroka vedl narychlo sestavené společenství Slavie, ČVK Praha, Bohemians, Pardubic, LS Brno a Dukly.  Ve vyrovnaném závodě nakonectato loď přetlačila osmu Hamru s ČVK Brno na druhém místě a třetí Bohemku.

  • Miloš Láznička (ČVKP), Jan Chládek (BOHM), Štěpán Havlíček (LSBR), Miloslav Šágr (SLAV), Petr Pivko (SLAV), Michal Nový (ČVKP), Miroslav Jech (PARD), Lukáš Helešic (DUKL), Jan Jochman (ČVKP)

Také v ženském závodě osmiveslic se radovalo z vítězství společenství několika klubů, tentokrát jen pražských. Posádka složená z veslařek Slavie, Hamru a Blesku nedala svým soupeřkám nejmenší šanci a před druhými Pardubicemi zvítězila o téměř 13s. Třetí místo vybojovaly mladé závodnice z LS Brno a Olomouce, které byly zároveň nejrychlejší osmou juniorek.

  • ženy

Linda Skálová (BLES), Zuzana Nečasová (SLAV), Veronika Skružná (BLES), Kateřina Kopecká (SLAV), Kateřina Hartmanová (HAMR), Karolína Hartmanová (HAMR), Anna Žabová (SLAV), Lucie Žabová (SLAV), Tereza Nedvědová (BLES)

  • juniorky

Lucie Dvořáková (LSBR), Lenka Boušková (LSBR), Anna Přikrylová (LSBR), Viktorie Bínová (LSBR), Veronika Sadílková (LSBR), Eva Švejnohová (LSBR), Adéla Brokešová (OLOM), Karolína Brázdová (OLOM), Tadeáš Kamínek (LSBR)

Startovní listina finále skifu žen o Stuhu Podolí slibovala velkolepou podívanou. Kromě Lenky Antošové a Kristýny Fleissnerové, které se společně na dvojskifu připravují na ME v Poznani a olympiádu v Tokiu, byly na startu obhájkyně prvenství Kristýna Neuhortová a Radka Novotníková z LS Brno. Také ony v říjnu vyrazí do Polska zabojovat o evropské medaile. Pětici závodnic doplnila Michala Pospíšilová z Vajgaru, která nedávno přivezla s osmou žen 5. místo z ME U23. Podle očekávání první dvě místa obsadily Lenka s Kristýnou. Pro třetí místo si dojela Radka Novotníková. Lenka Antošová vyhrála skif žen o Stuhu Podolí podruhé v kariéře a srovnala tak krok se svojí kolegyní z dvojskifu.

  • Lenka Antošová (SLAV)

Dramatický průběh závodu nabídl také Jarní skulérský závod Rösslera-Ořovského. Obhájce loňského triumfu Jan Potůček z Dukly se ujal vedení a až k železničnímu mostu se držel v čele. Jeho oddílový kolega Miroslav Vraštil však čekal na svoji šanci a v posledních stovkách metrů vyčerpaného soupeře převálcoval. K několika vítězstvím na osmě tak přidal i úspěch v nejstarším závodě v Česku. Honza Potůček ale po delším tréninkovém výpadku předvedl bojovný výkon a udržel druhé místo před Jaroslavem Hellebrandem z Bohemians.   

  • Miroslav Vraštil (DUKL)

Osma juniorů o Zlaté veslo hl. města Prahy se stala kořistí posádky jedoucí pod hlavičkou obou brněnských klubů, ale překvapivě v dresech Hamru. O druhé a třetí místo se v těsném souboji podělili chlapci ČVK Praha a Slavie s Litoměřicemi.

  • Tadeáš Matouš (ČVKB), Martin Pfeifer (ČVKB), Matyáš Vostatek (ČVKB), Filip Brůna (ČVKB), Ondřej Hoplíček (LSBR), Matěj Lohnický (ČVKB), Martin Dufek (LSBR), Vít Vaverka (ČVKB), Sofie Šumanová (ČVKB)

Také vítězství v osmách dorostenců o Cenu Vltavy putuje do Brna. Memoriálu J. Gottwalda vládla osmiveslice ČVK Brno o necelé 3 sekundy před Hodonínem. Moravskou nadvládu v tomto závodě podtrhlo společenství Břeclavi a Otrokovic na třetím místě.

  • Oliver Götz, Petr Musil, Václav Böhm, Jan Pokorný, Radim Hönig, Ricardo Mendes, Matěj Račanský, Jesper Dominik Roosendaal, Štěpán Juračka – ČVK Brno

V osmách dorostenek si pro prvenství společnými silami dojely mladé veslařky Olomouce a Hamru pronásledované posádkou brněnských klubů. Třetí místo obsadila loď Lysé nad Labem.

  • Vendula Hrubá (OLOM), Ellen Grossertová (OLOM), Hana Hockaday (OLOM), Nikola Langerová (OLOM), Evelína Mašínová (HAMR), Ester Hajnovičová (HAMR), Kateřina Rulfová (OLOM), Magdalena Žežulková (HAMR), Kateřina Hlaváčová (OLOM)

Pohár starosty MČ Praha 4 putuje do severních Čech. Finále starších žákyň s přehledem ovládly závodnice z Děčína a Litoměřic. Na druhém místě projel cílem Vajgar Jindřichův Hradec před společenstvím ČVK Praha a Slavie.

  • Ana Sofia De Palma (LITM), Anna Illichmannová (LITM), Nela Urie (LITM), Barbora Marešová (LITM), Aneta Koupá (DĚČN), Natalie Techlová (DĚČN), Zuzana Strnadová (DĚČN), Klára Hajná (DĚČN), Tereza Krejzová (LITM)

Startovní pole gigových osem se bohužel vzhledem k novým věkovým pravidlům smrsklo z loňských pěti posádek na letošní dvě. V souboji lodí z Veslařského ostrova si Blesk Praha hravě poradil s posádkou ČVK Praha.

  • Martin Šmejkal, Marek Lorenc, Manfred Strnad, Dušan Businský, Petr Bloudek, Petr Štyler, Dušan Macháček, Jaroslav Starosta, Martina Šmejkalová – VK Blesk Praha

Ještě před nedělním obědem se Vltavou prohnali veslaři a veslařky kategorie Masters. Ženy jely dvě rozjížďky, muži tři. Všichni předvedli výborné výkony.

  • Jarmila Myslíková (HODN), Pavla Svitáková (HODN), Světlana Horáčková (BOHM), Petra Pustějovská (PARD), Blanka Vařeková (OLOM), Adriana Randall (PIRW), Michaela Tomaštíková (UHR), Pavlína Žižková (OLOM), Petr Herzán (HODN)
  • Hana Drdáková (SLAV), Renata Kratinová (BOHM), Jitka Mašátová (SLAV), Oldřiška Pěkná (SLAV), Ivana Varhulíková (SLAV), Zdena Norková (SLAV), Hedvika Malečková (SLAV), Sára Víchová (SLAV)
  • Leon Rakušan (LYSÁ), Jan Klapač (BOHM), Martin Mičan (BOHM), Michal Pavlík (LYSÁ), Jiří Ryšavý (BOHM), Petr Pustějovský (BOHM), Jiří Malecký (MĚLN), Rudolf Hradecký (MĚLN), Petra Vránek Miřatská (MĚLN)
  • Pavel Rozehnal (ČVKP), Pavel Neštický (ČVKP), Tomáš Karas (BLES), Jakub Friedberger (DUKL), Milan Doleček (DUKL), Dušan Macháček (BLES), Jakub Hanák (DUKL), Petr Blecha (ČVKP), Oldřich Hejdušek (DUKL)
  • Jan Štancl, Nikola Geisler, Jiří Knopp, Ivo Mařík, Jaroslav Čermák, Josef Prachař, Dobromil Nenutil, Jiří Mak, Jan Brejcha – VK Slavia Praha

Kompletní výsledky 107. AXA Primátorek 2020.

Ve fotogalerii najdete několik z celého průběhu letošních Primátorek.  

Český veslařský svaz (ČVS) > Závody > Primátorky > 2020 > 107. AXA Primátorky byly v mnoha ohledech jiné, přesto nabídly napínavé souboje

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


               

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352