110. SEV.EN Primátorky měly skvělou atmosféru

5.6.2023 Foto: Ondřej Kroutil

110. SEV.EN Primátorky jsou za námi. Celé tři dny panovala na náplavce Rašínova nábřeží skvělá atmosféra a počasí se vydařilo na jedničku. Po kratší odmlce mohly letos opět startovat resortní posádky a pozornost tak byla zaměřena především na Duklu Praha a její lodě v kategoriích mužů.

V nejprestižnější kategorii mužských osem potvrdila Dukla papírové předpoklady a všechny lodě, ve kterých měla své zástupce, skončily na prvních třech místech. „Áčková“ loď zvítězila před posádkou složenou z veslařů Dukly a VK Slavia, která je v současné době zároveň reprezentační osmou U23. Na bronzový stupínek dosáhla druhá „čistá“ loď Dukly.

Vítězná loď jela ve složení Filip ZIMA , Dalibor NEDĚLA, Tomáš ŠIŠMA, Jan CINCIBUCH, Václav BALDRIÁN, Marek DIBLÍK, Jan ČÍŽEK, Lukáš HELEŠIC, Oldřich HEJDUŠEK  dojela v čase 5:53.370. Druhé společenství se Slavií zaostalo o necelých 5 vteřin.

Na kormidlo vítězů se vrátil Oldřich Hejdušek, leganda mezi kormidelníky. Ten dostal ze své posádky přesně to, co potřeboval a její výkon si v cíli pochvaloval. „Zatáčku jsme projeli standardně nebo spíš nic moc, na tři tempa, trošku nás přibrzdil protivítr, ale jinak dobrý, kluci předvedli vynikající výkon, dodrželi taktiku, kterou jsme si řekli před závodem a byl to opravdu povedený, výborný závod,“ okomentoval Oldřich Hejdušek průběh závodu a průjezd slavnou zatáčkou pod Vyšehradem. „Pokusil jsem se shodit nějaká kila, to se mi povedlo, i když ne tolik, kolik bych chtěl,“ dodala s úsměvem kormidelnická legenda ke své osobní přípravě na závod.

„Měli jsme hlavně velkou chuť do závodění a jsme rádi, že Dukla mohla zase jet,“ zhodnotil své pocity strok vítězné osmy Lukáš Helešic.

Mezi ženami obhájila vítězství z loňského roku posádka složená z veslařek VK Blesk a SK Hamr v sestavě Barbora PODRAZILOVÁ  (BLES), Ester HAJNOVIČOVÁ  (HAMR), Kateřina HARTMANOVÁ  (HAMR), Evelína MAŠÍNOVÁ (HAMR), Veronika ZÁMOSTNÁ  (HAMR), Valentýna SOLAŘOVÁ  (HAMR), Anna ŠANTRŮČKOVÁ  (HAMR), Eliška PODRAZILOVÁ  (BLES), Barbora MATOUŠOVÁ  (HAMR).

„Zatáčku jsem projela už i líp, ale měly jsme dostatečný náskok, tak to stačilo,“ zhodnotila vítěznou jízdu kormidelnice Barbora Matoušová. „Posádka mě teď na oslavu asi hodí do vody a večer to zapijeme,“ dodala Matoušová.

„S holkama už jedeme druhý rok ve stejném složení, tak jsme měly na co navázat, i tak jsme letos přidaly týden společného tréninku navíc a byly jsme tak velmi dobře připravené,“ přidala další z důvodů jednoznačného vítězství Anna Šantrůčková, která veslovala na „pětce“ vítězné osmy.

Vítězství, stylem start-cíl v čase 6:49:07, vybojovaly zástupkyně Blesku a Hamru před juniorskou posádkou, která jela jako společenství VK Olomouc a Lodních sportů Brno. Tato juniorská loď si tedy dojela pro vítězství ve své kategorii, a to ve složení Hana HOCKADAY  (OLOM), Amálie DRAHOTUSKÁ  (OLOM), Markéta HOLČÁKOVÁ  (OLOM), Veronika BUREŠOVÁ  (LSBR), Tereza HRBÁČKOVÁ  (LSBR), Lucie MRKVOVÁ  (OLOM), Michaela ULIČNÁ  (OLOM), Eva SLEPIČKOVÁ  (OLOM), František LORENC  (OLOM). Poprvé v historii byly vítězné juniorky oficiálně dekorovány plnohodnotně na vyhlašovacím pontonu i když jely společně se ženami.

Skifařské závody ovládli Lenka Lukšová z VK Slavia a Jan Potůček z Dukly. Oba si dojeli pro suverénní vítězství.

Lenka, která vyhrála Primátorky po čtvrté za sebou,byla v cíli s osmivteřinovým náskokem před Markétou Nedělovou. Třetí místo obsadila Lucie Heranová. Stříbrná a bronzová závodnice jsou veslařkami Olympu Praha. Pořadí na prvních třech místech bylo tedy stejné jako minulý rok.
„Mně se to dnes povedlo asi nejlíp, co si pamatuju, největší výzva je pro mě přiblížit se nějaké ideální dráze a dneska to docela šlo,“ zhodnotila svůj závod s úsměvem Lenka Lukšová a dodala „Primátorky jsou příjemným zpestřením uprostřed reprezentační sezóny, je to na týden zase něco jiného a moc jsem si to užila.“

Honza Potůček vyhrál s drtivým náskokem. Druhý Milan Viktora zaostal o 11,5 vteřiny, třetí Martin Pfeifer ztrácel v cíli již více než 25 vteřin. Oba závodníci, kteří Honzu doplnili na pomyslných stupních vítězů veslují za SK Hamr.

„Bylo to dneska moc hezký, jde o to, aby si to člověk hlavně užil, Primátorky jsou prostě svátek veslování. Se svým výkonem jsem spokojený a teď se těším na MS, kde bych měl být součástí posádky párové čtyřky a budeme se snažit o kvalifikaci na OH v Paříži,“ řekl Honza bezprostředně po závodě.

V juniorském závodě „O zlaté veslo“ si dojeli, k velké radosti ředitele závodu Petra Blechy, pro přesvědčivé vítězství veslaři z pořádajícího klubu ČVK Praha. Posádka ve složení Lukáš SUCHÁNEK ,  Tomáš KALA, Antonín STŘELBA,  Matouš NĚMEČEK, MartinHOUSKA, LukášSYROVÁTKA,  David DVORNÍK,  Matyáš Jan HOLÝ a kormidelník Adam NOVÁK  dojela do cíle v čase 6:02:78, tři a půl vteřiny před společenstvím VK Smíchov a VK Bohemians a necelých šest vteřin před dalším společenstvím VK Slavia Praha s ČVK Brno.

V dorosteneckých kategoriích zvítězily dívky ve společenství VK Olomouc a VK Smíchov a hoši ve společenství Slováckého VK Břeclav společně s VK Bohemians Praha.

V kategorii staršího žactva zvítězila „čistá“ loď veslařek z Hodonína a veslaři ve společenství Lodních sportů Brno s VK Bohemians.

„Myslím, že se 110. SEV.EN Primátorky povedly. Zatím máme vesměs pozitivní reakce, a to jak od partnerů, tak od veslařů. Závod jsme organizovali poprvé, hodně jsme se naučili a máme také dost inspirace na další zlepšení pro příští rok. Příští týden máme poslední organizační výbor k tomuto ročníku a vše detailně zhodnotíme. Chtěl bych poděkovat všem partnerům, že uspořádání letošních Primátorek umožnily, především Skupině Sev.en, která se ujala role titulárního partnera. Nesmím zapomenout na poděkování organizačnímu týmu, Lucce Makovičkové, Veronice Vicany, Martině Součkové a Pepovi Johánkovi. Byli skvělí! Navíc nám „brutálně“ pomohli Petr Blecha s Petrem Šveňhou z pozice ředitele závodu, resp. předsedy Pražského veslařského svazu. Bez jejich ochoty, nadšení a zkušeností bychom to v tak malém týmu nikdy nemohli „dát“. A v neposlední řadě patří velký dík Monice Perglerové a Kubovi Zmatlíkovi, kteří měli na starosti všechny dobrovolníky, bez kterých by se to neobešlo. A fakt makali hodně! Díky nim byl průběh celé akce na náplavce v podstatě bezproblémový a i jim patří velký dík,“ zhodnotil Primátorky vedoucí organizačního týmu David Kyncl.

„Ještě minulé úterý jsem byl přesvědčený, že už žádné další Primátorky nikdy nechci ani vidět, byli jsme hodně vyčerpaní, ale dneska už se těšíme na příští ročník. Doufám, že s námi Pražský veslařský svaz počítá,“ dodává s úsměvem Kyncl.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > 110. SEV.EN Primátorky měly skvělou atmosféru

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352