O vítězi 6. ročníku Head of Prague rozhodlo 0,17 s

11.11.2021

Dukla Praha 2Dukla Praha 2
Dukla Praha 2
ŽenyŽeny
Ženy
JuniořiJunioři
Junioři
JuniorkyJuniorky
Juniorky
Masters mužiMasters muži
Masters muži
Masters ženyMasters ženy
Masters ženy
ČVK PardubiceČVK Pardubice
ČVK Pardubice
Gigová osma VK BleskGigová osma VK Blesk
Gigová osma VK Blesk
VK SmíchovVK Smíchov
VK Smíchov

V sobotu 6. listopadu 2021 se v Praze uskutečnil již 6. ročník distančního závodu Head of Prague. Za pěkného slunečného počasí se na 6,2 km dlouhou trať vedoucí od Barrandovského mostu k otočce umístěné mezi Palackého a Jiráskovým mostem a zpět k věži vydalo ve dvou startovních vlnách rekordních 82 osmiveslic. Atraktivní závody přinesly velmi těsné souboje.

Nejnapínavěji se vyvinul závod mužských osem. V cíli rozhodlo pouhých 0,17 s  o faktu, že poprvé v historii nezvítězila česká loď. Výběru rakouské federace se totiž podařilo těsně porazit posádku Dukly Praha. Také na třetím místě dojeli zástupci armádního klubu. „Myslím si, že jsme si počínali velmi dobře. Neměli jsme moc času na přípravu osmiveslice, ale jsem celkem nadšený z výsledku,“ řekl po závodě České televizi rakouský reprezentant Rudolph Querfeld.  

Stejné drama nabídla kategorie žen. Loď s názvem „Zeptejte se Tomáše“ složená z veslařek různých oddílů využila zaváhání svých největších soupeřek na otočce a vltavskou trať pokořila o necelé 2 s rychleji než Victoria VSC. Obě posádky se v celkovém pořadí probojovaly do TOP 20 a za sebou nechaly velký počet mužských nebo smíšených osmiveslic.

Na celkovém 7. místě dokončila závod nejlepší posádka juniorů, kterou z větší části tvořili členové juniorského týmu. Také mezi juniorkami se z triumfu radovalo společenství čtyř klubů. Zatímco v kategorii žen Masters zvítězila čistá loď Slavie, mezi muži si pro první místo dojela sestava ČVK Praha, Vajgaru Jindřichův Hradec a VK Blesk. Párové osmy patřily posádce ČVK Pardubice. V mixech uspěl Veslařský klub Smíchov, který tak nejlepším možným způsobem uctil památku svého dlouholetého trenéra Jiřího Ulče, jenž zemřel v pátek před závodem.  

Jedinečnost a rozkvět tohoto závodu potvrzuje zpráva od jedné zahraniční účastnice, kterou obdržel Český veslařský svaz. „Mám motivaci přijet znovu. Byl to skvělý zážitek,“ ocenila skvělou práci pořadatelů z Veslařského klubu Blesk Sophie Schmids z Belgie.  

Reportáž České televize ze závodu Head of Prague 2021.

Výsledky najdete zde. Startovní listiny se jmény veslařů tady.

Fotogalerie z Head of Prague 2021.

Český veslařský svaz (ČVS) > Závody > O vítězi 6. ročníku Head of Prague rozhodlo 0,17 s

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352