Domů

 

Pardubická fantazie v RačicíchTradiční závěr veslařské sezóny v Račicích obstaraly dva šampionáty navazující na sebe. V pátek se veslaři z celého Česka utkali o medaile při Mistrovství ČR ve sprintu 2021, o víkendu pokračovali Mistrovstvím ČR družstev na klasických tratích.Na 500m trati mistrovský titul vybojovali veslaři ze 17 klubů. Nejúspěšnější byli závodníci ČVK Pardubice, kteří posbírali hned 7 zlatých medailí. Po šesti prvenstvích si připsali veslaři Slavie a Olomouce. Zpestřením pátečního programu byla účast celkových vítězů Světového poháru 2018. Jakub Podrazil s Lukášem Helešicem se společně do dvojky bez kormidelníka posadili po delší době a s přehledem vyhráli. Zavzpomínali tak na úspěšné roky, během kterých vybojovali také 7. místo na olympijských hrách v Rio de Janeiro.
27. září 2021
Celý článek
Čeští veslaři skončili na MS v plážových sprintech před branami boje o medaile
Čeští veslaři skončili na MS v plážových sprintech před branami boje o medaileRadka Novotníková ani Tomáš Zobal v portugalském Oeiras bohužel na medaili z MS v plážových sprintech nedosáhli. Po úspěšných jízdách v sobotu postoupili do nedělní vyřazovací části šampionátu. Ani jednomu se bohužel nepodařilo přejít přes první kolo. Jako první se na pláži Praia de Torre představil Tomáš. V osmifinále narazil, jak se později ukázalo, na nejtěžšího možného soupeře z celého startovního pole. Giovanni Ficarra ukázal větší zkušenosti s nasedáním do lodi a českého nováčka v příbřežním veslování porazil o více jak 8s. Italský veslař si v odpoledním programu suverénně došel pro titul světového šampiona, když ve finále nedal šanci ani stříbrnému olympijskému skifaři z Tokia, Kjetilu Borchovi.Také na Radku čekala těžká soupeřka. Přesto se naše závodnice nezalekla a do čtvrtfinále vyrazila lépe. První polovinu trati se držela před soupeřkou z Řecka a útočila na postup. Na otočce ale ukázala větší zkušenosti s veslováním na moři Zoi Fitsiou a dostala se do vedení. Na tento nástup už česká skifařka nedokázala zareagovat a do boje o medaile se neprobojovala. Zoi Fitsiou v dalším programu obhájila třetí místo z 2019 World Rowing Beach Sprint Finals a spolu se sobotním mixem získala třetí bronzovou medaili v kariéře.
26. září 2021
Celý článek
Čeští veslaři na MS v plážových sprintech postoupili do dalších bojů
Čeští veslaři na MS v plážových sprintech postoupili do dalších bojůVýborně se dařilo českým skifařům v sobotních závodech 2021 World Rowing Beach Sprint Finals. Oba s přehledem postoupili do dalších bojů světového šampionátu v portugalském Oeiras. Tomáš Zobal nastoupil do druhého kola jízdy na čas ve dvojici s německým soupeřem, kterého porazil o téměř 7s. Samotná výhra v jízdě by však českému reprezentantovi v této fázi soutěže na postup nestačila. Ze 14 veslařů, kteří usilovali o postup do osmifinále, byl však nejrychlejší a z prvního místa jde dál. V dnešním osmifinále, které již proběhne vyřazovacím způsobem, narazí v 11:35 SEČ na Giovanni Ficarru z Itálie, jenž se do osmifinále probojoval už v pátek jako poslední z první jízdy na čas. Pokud Tomáš uspěje, zajistí si místo nejlepšími osmi, kteří se o světový titul utkají v závěrečném programu dnes odpoledne.Také Radce Novotníkové se dařilo výborně! Stejně jako Tomáš, i ona nastoupila proti veslařce z Německa. V jejím případě nešlo tolik o čas, ale k postupu do čtvrtfinále potřebovala svoji soupeřku porazit. Bronzová medailistka z loňského European Coastal Rowing Challenge 2020 zvítězila o téměř 20s a v dnešním čtvrtfinále se utká s obhájkyní 3. místa z předchozího MS v plážových sprintech, Zoi Fitsiou z Řecka. Jejich souboj začne v 17:37 SEČ.
26. září 2021
Celý článek
Radka Novotníková čtvrtá v úvodní časovce MS v plážových sprintech, Tomáš Zobal 14.
Radka Novotníková čtvrtá v úvodní časovce MS v plážových sprintech, Tomáš Zobal 14.Pořadatelé 2021 World Rowing Beach Sprint Finals na poslední chvíli změnili pravidla úvodních jízd na čas. Místo původně plánovaného slalomu mezi bójemi v první polovině veslařské části jeli závodníci 250m rovně do moře a po otočce rovně zpět. Se změnou se museli vypořádat také dva čeští skifaři. Radka Novotníková startovala ve dvojici s italskou soupeřkou a vedla si výborně. Svoji konkurentku porazila o 4s a v celkovém pořadí se zařadila na výborné 4. místo, čímž si vybojovala výhodné nasazení do dnešní opravné jízdy. V té jí bude soupeřkou Carina Hein a tentokrát již nepůjde především o dosažený čas, ale k postupu do čtvrtfinále je třeba porazit německou skifařku. Opravná jízda startuje v 12:15 SEČ.Tomáš Zobal byl vylosován do poslední rozjížďky, kterou vzhledem k lichému počtu startujících mužů absolvoval sám. Přesto zaznamenal celkově 14. nejrychlejší čas a na nejlepší osmičku, která by mu zajistila přímý postup do dalších bojů, ztratil necelých 6s. Druhé kolo časovky jej čeká dnes v 11:10 SEČ. Tentokrát nebude český reprezentant na trati sám. V druhé dráze se bude o co nejlepší čas snažit německý soupeř. Na rozdíl od žen v mužském závodě skifařů je v této fázi soutěže nejdůležitější dosažený čas. Z 15 závodníků, kteří do druhého kola časovky nastoupí, se jich 8 nejrychlejších probojuje do zítřejšího osmifinále.
25. září 2021
Celý článek

 

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


                  

 

 

 

Kontakty

  • +420 233 313 352