Domů

Cesta z programu ID Talent až na mistrovství světa
Cesta z programu ID Talent až na mistrovství světaV minulém týdnu proběhlo společné mistrovství světa pro kategorii do 19 a 23 let. Reprezentanti do 23 let byli zastoupeni v posádkách: dvojskif, párová čtyřka a osma muži. Ženské disciplíny zastupovala skifařka a čtveřice žen na párové čtyřce. Sportovci do 19 let obsadili posádky: skif a osmiveslice juniorek, mužská část pak seděla v párové a nepárové čtyřce. Postup do těchto reprezentačních posádek probíhá přes jarní kontrolní závody, popřípadě kontrolní závody posádek, pokud je reprezentační ředitelé vypíšou.  U mladší kategorie často část těchto reprezentantů tvoří členové SCM (Sportovní centrum mládeže) nebo projektu ID Talent. SCM má své podmínky vstupu založené na testech fyzické kondice, 6 km na trenažéru nebo vodě, 2 km na trenažéru. Členy se často stávají déle veslující sportovci, kteří mají základy od žákovských kategoriích. Ale veslování myslí i na starší sportovce, kteří se rozhodnou tomuto sportu věnovat později a často zaostávají v technice veslování či neumí svou fyzičku proměnit do testů. Stává se, že přecházejí ve věku 15–16 let z jiných sportů. Projekt ID Talent cílí výběrem na mládež, která dispozicemi, může být úspěšná, i když do veslování vstoupí později.
01. srpen 2022
Celý článek
Junioři ve Varese předvedli kvalitní výkony
Junioři ve Varese předvedli kvalitní výkonyMistři světa na párové čtyřce, dvě posádky ve finále A a jedna ve finále B. Takový byl závěrečný finálový den pro českou juniorskou výpravu. Velkým překvapením byla závodní cesta, už od prvního startu až po finále, u nepárové čtyřky juniorů. Hned první jízdou se jim podařilo předjet aktuální mistry Evropy. Kluci se propracovali mezi nejlepších 6 posádek, v neděli časem 6:12,01 doveslovali na šestém místě. Vítězní Britové zvládli závod za 5:56, 81.