Domů

 

Výzva na zpracování záměru rozvoje plážového veslování
Výzva na zpracování záměru rozvoje plážového veslováníPlážové veslování si získává stále větší oblibu po celém světě a nyní přichází příležitost pro jeho další rozvoj. A očekáváme, že to bude rozvoj bouřlivý. Plážové sprinty byly totiž zařazeny jako nová disciplína do programu olympijských her v Los Angeles v roce 2028. S ohledem na potřebu komplexní úvahy nad touto novou olympijskou disciplínou a s ohledem na skutečnost, že se plážovému veslování v ČR začíná věnovat několik skupin napříč republikou, vypisuje předsednictvo ČVS výzvu na zpracování záměru rozvoje plážového veslování v ČR. 
17. květen 2024
Celý článek
Hodonínská regata se blíží (24. -26. 5.)
Hodonínská regata se blíží (24. -26. 5.)Máš plán na příští víkend? Hodonínští tě zvou na tradiční regatu s originálním doprovodným programem. 
16. květen 2024
Celý článek
Litoměřické veslování ztratilo další legendu, zemřel Václav Vébr
Litoměřické veslování ztratilo další legendu, zemřel Václav VébrVe věku úctyhodných 97 let odešel 11. května pan Václav Vébr. Veslař, který na přelomu 40. a 50. let minulého století sbíral úspěchy v litoměřickém dresu pod trenérským vedením Josefa Straky, aby se po skončení aktivní veslařské činnosti stal funkcionářem klubu a na dlouhá desetiletí správcem jeho lodního parku. Vyučený nožíř prožil dětství v centru Litoměřic, válečná léta ve „vyhnanství“ v Terezíně a Roudnici nad Labem, aby se po válce do Litoměřic s rodinou vrátil, pokračoval v otcově řemesle. Také si zamiloval veslařský sport a areál veslařského klubu na Střeleckém ostrově, kde uplatnil nejen své sportovní ambice, ale také neuvěřitelnou řemeslnou zručnost při opravách lodí, vesel a dalšího sportovního vybavení, ale i například při stavbě krbu v areálu.
16. květen 2024
Celý článek

 

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


         

  

 

 

 

Kontakty

  • +420 233 313 352