Domů

 

Máme zlato! Balónek párové čtyřky juniorů protnul pomyslnou cílovou stuhu jako první.
Máme zlato! Balónek párové čtyřky juniorů protnul pomyslnou cílovou stuhu jako první.V neděli 22. května vyvrcholilo Mistrovství Evropy juniorů. Česká výprava nastoupila do pěti finálových jízd „A“ o 1. – 6. místo a jednoho finálového závodu „B“, kde dvojskif juniorů dovesloval na 4. místě, celkově 10. Velká pozornost patřila párové čtyřce juniorů, která před čtrnácti dny vyhrála mezinárodní závod v Mnichově. Chvíli po druhé hodině odpolední vyrazili do své trati a opravdu dravě si veslovali pro zlatou. Z rozjížděk a opravných jízd jim byli největšími soupeři Řekové, kteří získali stříbro a na třetím místě pak doveslovali ukrajinští závodníci.
23. květen 2022
Celý článek
Big Ten Championships „B10“, USA
Big Ten Championships „B10“, USAJedná se o šampionát severovýchodních státu USA, ve kterém je 14 členů (Illinois, Indiana, Iowa, Maryland, Michigan, Michigan State, Minnesota, Nebraska, Northwestern, Ohio State, Penn State, Purdue, Rutgers, Wisconsin). Závodí proti sobě osmy a čtyřky s kormidelníkem jedné univerzity, a to v jeden den, kdy na konci po sečtení bodů vyhlásí vítěze. Ten si takto zajistí přímou nominaci na NCCA USA.  „Není jednoduché se udržet v první osmě.  Měla jsem i silnou konkurenci. O svůj post jsem bojovala s olympioničkami. Vždycky jsem na sebe byla přísná a chtěla si držet vysoký standard.  I proto mi samozřejmě béčková osma chutnala dost kysele, a za každou cenu jsem se den co den rvala o tu áčkovou. Pak jsem si ale něco uvědomila. Nehledě na to, kde člověk sedí, musí zatnout zuby a makat, netvářit se otráveně, a udělat co nejlepší práci v daný moment, protože šlape pro svůj tým, a ne pro sebe. 
20. květen 2022
Celý článek
Termíny nominačních závodů do reprezentace U23 a SenA
Termíny nominačních závodů do reprezentace U23 a SenASportovní ředitel ČVS Ondřej Synek zveřejnil letní termíny nominačních závodů do reprezentace U23 a SenA.Nominační závod do reprezentace U23 pro MS a ME U23 se bude konat v úterý 5. 7. 2022 v dopoledních hodinách. Disciplíny vypsané pro nominaci budou zveřejněny po II. kole SP v Poznani. Budou to disciplíny, které nebudou nominovány přímo ÚT U23 a jsou zařazeny do programu OH. Systém nominačního závodu bude jízda na čas, 2 km distančním způsobem. Místo konání je Labe aréna Račice. Podrobnější informace včetně disciplín budou zveřejněny do úterý 21. 6. 2022.
19. květen 2022
Celý článek

 

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


           

 

 

 

Kontakty

  • +420 233 313 352