Aleš Suský veze z evropského šampionátu v beach sprintu stříbro

3.9.2023

Aleš Suský veze z evropského šampionátu v beach sprintu stříbro

Letos si veze Aleš stříbro, o místo lépe než v loňském roce. Lucie Heranová skončila na čtvrtém místě. Čeští beach sprinteři slaví úspěch a připravují se na Mistrovství světa v Itálii, které je čeká na konci září. A jak se oběma závodilo?

Aleš měl po první jízdě rozporuplné pocity. „Je jasné, že se kvalita závodníků bude posouvat. Tady jsem to pocítil hned po první jízdě. Tento rok je pro mě asi poslední, kdy takto mohu závodit a chtěl jsem do toho dát vše. Nakonec se mi povedlo probojovat až do závěrečného souboje a získal jsem stříbro, o místo lépe než vloni. Jsem za to opravdu rád a na Mistrovství světa do Itálie se těším,“ zhodnotil svůj závod Aleš. 

Aleš si pochvaloval kvalitu týmu a byl spokojen s jeho prací. „Tým, který mi pomáhá nastoupit a vystoupit z lodi je opravdu velmi důležitý a je to polovina úspěchu.“ Sám Aleš potvrzuje, že je důležité být rychlý sprinter, především do samotného plážového běhu. „Důležitá je i obratnost při nasedání a vysedání. Svalnatější a větší závodníci nemají úplně výhodu,“ doplňuje Aleš.  Sám by viděl jako dobrého veslaře beachsprintera lehkovážného závodníka, kterým bude v Paříži olympijský program končit, OH 2028 už bude bez lehkovážných veslařů. Je to možná výzva pro tyto drobnější veslaře. 

Na beach sprintu startovala i Lucie Heranová. Pro tuto veslařku to byla první zkušenost. Lucka skončila celkově čtvrtá. „Doufala jsem, že pojedu dobře a věděla jsem, že loňská medailistka Michala Pospíšilová nasadila laťku velmi vysoko,“ komentuje svůj první mezinárodní start Lucka. „Měla jsem skvělý tým a jsem velmi spokojená, servis byl skvělý, a právě s přibývající únavou jsem ocenila velkou podporu. Poslední závod už byl velmi náročný a jsem ráda, že jsem měla okolo sebe lidi, kteří mě namotivovali,“ pochvalovala si Lucka. 

Oběma veslařům gratulujeme a těšíme se na nadcházející Mistrovství světa, které stratuje v italské Barlettě 29. září. 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Aleš Suský veze z evropského šampionátu v beach sprintu stříbro

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352