Ani vynucená změna v sestavě nezastavila Duklu v cestě za 40. vítězstvím v řadě na pražských Primátorkách

10.6.2019

Foto Ondřej KroutilFoto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej KroutilFoto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej KroutilFoto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej KroutilFoto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej KroutilFoto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej KroutilFoto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej KroutilFoto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej Kroutil
Foto Pavel VychodilFoto Pavel Vychodil
Foto Pavel Vychodil
Foto Ondřej KroutilFoto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej KroutilFoto Ondřej Kroutil
Foto Ondřej Kroutil

Jubilejní 40. vítězství v řadě se podařilo získat veslařům Dukly Praha na pražských Primátorkách. Podle očekávání potvrdila posádka armádního klubu roli velkého favorita a dojela si pro další Primátorský štít s velkým náskokem před společenstvím Slavie Praha a Dukly. Na třetím místě projela cílem loď SK Hamr. Dukla se na poslední chvíli musela vypořádat s citelnou ztrátou ve své sestavě. Nemocný Jakub Podrazil zvládl odjet sobotní rozjížďku, do finále však už nastoupit nemohl. Do lodi proto usedl další zkušený veslař, Jan Hájek. Bývalý mistr světa do 23 let svoji roli zvládl bez větších potíží a pomohl k dalšímu vítězství svého oddílu. Zařadil se tak do trojice nováčků, kteří Primátorky vyhráli poprvé. Do Vltavy s ním po závodě letěli také Matěj Mach s Milanem Viktorou. Trojici noviců doplnili za veslem Ondřej Synek, Lukáš Helešic, Petr Melichar, Matyáš Klang a Matěj Tikal. Koupeli se nevyhnul ani legendární kormidelník Oldřich Hejdušek, který se vrátil do lodi jen kvůli tomuto závodu. Počet svých vítězství tím zaokrouhlil na neuvěřitelných 25!

Dukla Praha se letos radovala z dvojnásobného triumfu, jelikož i v Jarním skulérském závodě Rösslera-Ořovského zvítězil její závodník. Jan Potůček podával po celý víkend skvělé výkony, když z rozjížďky i semifinále postoupil z prvního místa. V nedělním finále dokonale využil zaváhání jednoho z největších smolařů v historii Primátorek. Slovenský skifař Richard Vančo nenasměroval svoji loď mezi správné bójky a z vedoucí pozice byl diskvalifikován. Jan Potůček porazil své kolegy z reprezentační párové čtyřky, Václava Baldriána s Filipem Zimou, a s bezpečným náskokem si dojel pro jeden ze svých necennějších úspěchů v kariéře.

Stejně jako zástupci Dukly si vedly také veslařky Slavie Praha. Podle očekávání si dojely pro další vítězství v osmiveslici před velmi dobře jedoucí posádkou Blesku, která byla složena z juniorek a závodnic do 23 let. O další vítězství Slavie se postaraly Martina Součková, Monika Nováková, Kristýna Neuhortová, Natálie Chourová, Anna Žabová, Kristýna Fleissnerová, Lenka Antošová a Lucie Žabová. Na kormidlo usedla Monika Perglerová, vypůjčená z ČVK Praha. Od roku 2003 nechyběla ve vítězné sestavě alespoň jedna Slávistka. Třetí loď v cíli však mohla také oslavit svoji výhru. Společenství Vajgaru Jindřichův Hradec, VK Smíchov, SK Hamr, ČVK Praha a VK Lysá bylo složené ze samých juniorek a díky tomu bylo vyhlášeno v této kategorii, což byla letošní novinka Primátorek. Na vítězné plato tak mohly vystoupit Michaela Tesařová, Karolína Hartmanová, Nella Martincová, Alžběta Zavadilová, Anna Šantrůčková, Karolína Hnízdilová, Barbora Mátlová, Vanda Nejedlová s kormidelnicí Sofií Šumanovou.

Skifařský závod žen o Stuhu Podolí se nejlépe povedl Zuzaně Nečasové ze Slavie, čímž pomohla zkompletovat dámský double pro klub od Jiráskova mostu. Závodnice lehkých si ve finálovém souboji poradila hned se čtyřmi členkami juniorských osem, které třikrát za sebou ovládly MS. Zuzana zvítězila s přehledem o více jak 6 s a potvrdila roli nejzkušenější závodnice.

Finále osmiveslic juniorů o Zlaté veslo bylo téměř pražskou záležitostí. Jen posádku Slavie doplnili dva chlapci z Moravy a veslaři Bohemians Praha vytvořili společenství s Vajgarem Jindřichův Hradec. Dvoukilometrovou trať nakonec nejrychleji projelo společenství Slavie Praha, Perunu Ostrava a Hodonína před lodí Veslařského klubu Blesk. Z dalšího velkého triumfu se tak mohli radovat dva juniorští mistři Evropy 2019 z Essenu, Tomáš Zobal a Jan Vacek. K tomu jim dopomohli oddílový kolegové Jan Chlebovský, Ruslan Vikol, Sofian Hamidouche, Antonín Švach a Tomáš Hujňák z Hodnonína s Přemkem Piskořem z Perunu Ostrava. Na vše z kormidla zkušeně dohlížel Radek Šuma.  

Ten dovedl k prvnímu místu také osmu dorostenek Slavie, kterou pro změnu doplnily dvě veslařky z Lysé nad Labem. Medaili a ceny za první místo si tak odnesly Adéla Grabmüllerová, Klára Henebergová, Veronika Hrázská, Anna Carolina Motlová, Barbora Vošahlíková, Kristýna Macková, Eliška Švejdová a Agáta Janíková. Dorostencům vládlo moravské společenství kormidlované Eliškou Olivíkovou. Do sestavy Otrokovic, Olomouce a Přerova usedli Matyáš Súkup, Petr Čížek, Jan Řezáč, Jiří Ingr, Tomáš Gajdůšek, Martin Sedlák, Michal Grivalský a Filip Snášel.  

Nedělní program odstartovaly dva finálové závody staršího žactva. V žačkách na vítězství dosáhlo čistě polabské společenství. Mělník, Štětí a Pardubice úspěšně reprezentovaly Zuzana Kulíková, Agáta Cibulková, Terezie Janštová, Vendula Hladíková, Elena Strnadová, Natálie Štěrbová, Alena Daňková, René Nováková s kormidelnicí Natálií Odstrčilovou. Ve starších žácích se podařilo nejrychleji překonat kilometrovou trať veslařům VK Blesk a Litoměřic. Pod dohledem kormidelnice Martiny Šmejkalové si pro vítězství doveslovali František Novotný, Pavel Galyaš, Miroslav Vokálek, Matěj Lacko, Adam Kvašňák, Mikuláš Šmerda, Matěj Vlček a Matěj Vlček. 

Kompletní výsledky 106. AXA Primátorek. 

Ve fotogalerii najdete čtyři obsáhlá alba z celých Primátorek.   

 

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Závody > Primátorky > 2019 > Ani vynucená změna v sestavě nezastavila Duklu v cestě za 40. vítězstvím v řadě na pražských Primátorkách

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352