Anna Šantrůčková se stala sportovkyní roku 2023 sekce UNIS

14.11.2023

Letos se stala univerzitní mistryní světa na skifu v čínském Chengdu. Dařilo se jí i na Mistrovství Evropy do 23 let, kde získala stříbro. V tomto týdnu si za své výsledky převzala ocenění sportovce sekce UNIS. Je to ocenění, které se rozhodlo Vysokoškolské centrum VICTORIA udělit sportovcům, kteří velmi úspěšně kombinují sport a vzdělání a nejsou zařazenými sporty centra Victoria. 

"VICTORIA VSC staví především na osobnostech, které jsou schopné skloubit sport a vzdělání. Nejlepší studující sportovci z celé České republiky jsou pak zařazeni do tzv. UNIS – akademického výběru. Od roku 2020 se sekce akademického výběru díky projektu UNIS rozrostla na více než 400 zařazených sportovců. Podpora je rozšířena i přímo na veřejné vysoké školy, kde sportovci studují.

Do stipendijního projektu UNIS jsou zařazovaní sportovci z kmenových sekcí VICTORIA VSC ale i ze sportů a sportovních disciplín, které nejsou v centru prioritně podporovány. Právě těmto sportovcům jsme se v letošním roce rozhodli vůbec poprvé věnovat samostatnou kategorii," vysvětluje projektový manažer a Vedoucí sekce akademického výběru-UNIS Jan Plichta.

 

Anna Šantrůčková je studentka fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy.

 

TISKOVÁ ZPRÁVA

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Anna Šantrůčková se stala sportovkyní roku 2023 sekce UNIS

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352