Arnošt Poisl oslavil začátkem měsíce významné životní jubileum

10.12.2019

S malým zpožděním oznamujeme širší veslařské veřejnosti, že dne 2. prosince 2019 se dožil neuvěřitelných 80 let Arnošt Poisl. Odchovanec Veslařského klubu Slavia Praha začal svou činnost v našem sportu v roce 1954. Svou subtilní postavou byl přímo předurčen pro pozici kormidelníka. V 60. letech dosáhl největších sportovních úspěchů na domácím i mezinárodním poli, na OH 1964 v Tokiu vedl čtyřku s kormidelníkem. Po ukončení závodní kariéry byl ve Slavii řadu let úspěšným trenérem mládeže, členem výboru a lodním správcem. Již v mladém věku se stal uznávaným rozhodčím a později byl předsedou komise rozhodčích ČVS až do relativně nedávné doby. Funkci rozhodčího vykonává dodnes, a to velmi aktivně na většině závodů v rámci celé ČR. Největší pocty v této činnosti se mu dostalo v roce 2004, kdy jej FISA jmenovala do sboru rozhodčích pro OH v Aténách. Dlouhou dobu byl předsedou Pražského veslařského svazu, v jehož výboru je velmi aktivní dodnes. Jeho smysl pro spravedlnost a fair play je příznačná a jeho slovo v českém veslování stále hodně znamená.

Arnošt je velmi vzdělaným člověkem, schopným velmi věcně diskutovat na různá témata, a to zdaleka nejen ve veslování. Vedle toho je výborným kamarádem a ve svém věku je stále velmi vitální, což dotvrzuje např. každoroční účastí na populárním terénním běhu Velká kunratická, kde má za sebou již více než 50 startů. 

Do dalších let přejeme Arnoštovi všechno nejlepší, především pak pevné zdraví, stále dobrou náladu a neutuchající a pro něj typickou životní aktivitu.

Za VK Slavia: Jiří Poláček, 10. 12. 2019

Také vedení Českého veslařského svazu se přidává ke gratulaci a touto cestou přeje panu Poislovi všechno nejlepší a hodně zdraví i vitality do dalších let!

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Kluby > Novinky z klubů > Arnošt Poisl oslavil začátkem měsíce významné životní jubileum

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352