Boj o první až šesté místo čeká na párovou čtyřku mužů i žen U23

28.7.2022

Společné mistrovstvé světa juniorů a závodníků do 23 let má za sebou další den. Některé posádky U23 pojedou své finálové jízdy již zítra a některé v sobotu. Velkou pozornost budeme věnovat prvnímu finálovému závodu s českou posádkou, kterou je párová čtyřka žen. Její start je na programu ve 12:45.

Párová čtyřka mužů U23 vybojovala finále A

Finále A pojedou párové čtyřky mužů i žen kategorie do 23 let. Dnešní obě semifinále kategorie mužů byly skvělou podívanou. V první jízdě postoupili Italové (5:46), Novozélanďané (5:48) a Litevci (5:50). Ve druhé jízdě předvedla česká loď fantastický závod. Vyhráli Němci (5:45), druzí Češi (5:46) a třetí Holanďané (5:47). Kluky čeká finále v sobotu v 17:17.

Gába s Honzou si vyveslovali finále B. To startuje také v sobotu ve 14:30.

Zítřejší starty posádek do 23 let:

Holčičky Simču, Elišku, Bětku a Barču čeká finálová jízda o medaile. O první až šesté místo závodí ve 12:45. Držíme všechny prsty, palce a pěsti i u nohou!!!

Anička Šantrůčková nastupuje do svého semifinále v 10:25.

Připomeňme si, jak skvělé skifařky máme.

V roce 2009 se konalo v Račicích Mistrovství světa do 23 let. Českou reprezentantkou na skifu byla Jitka Antošová. Ta se zde stala mistryní světa a držitelkou světového rekordu v čase 7:27,23. Navíc druhá Estonka doveslovala za Jitkou se ztrátou 10 vteřin.

Ostatní posádky U23 startují své jízdy 30. července, kdy se v odpoledních hodinách rozdají zbylé medailové sady a šampionát pro tuto kategorii skončí.

Velkým překvapením se stal závod juniorského noncoxu

Na některé juniorské posádky dnes čekal první start na MS. Nejinak tomu bylo i pro klučičí noncox. Jakub Vančura komentuje svůj závod: „Před závodem jsme si řekli, že by bylo fajn předjet Poláky. Nevěděli jsme, co máme od soupeřů čekat. U rozjíždění panovala v lodi lehká nervozita. Po startu se vše uklidnilo a závod se stal velmi pohodlnou jízdou. Překvapili jsme sami sebe, předjeli jsme aktuální mistry Evropy.“ Klukům se podařilo zvítězit, a navíc ve velmi slušném čase 6:10, druzí dojeli Rumuni za 6:11 a třetí Američané za 6:16. Semifinále je na programu v sobotu v 10:00.

I osmu juniorek čekala premiérová jízda. Ve své rozjížďce dojely na 4. místě v čase 6:27, přičemž vítězné Britky doveslovaly za 6:21. Zítra holčičky čeká opravná jízda v 9:35 a dle časů posádek ve startovní listině je zde velká šance postupu do finále A.

V této disciplíně drží česká loď světový rekord trati, kterého se podařilo juniorským reprezentantkám dosáhnout v Račicích na Mistrovství světa juniorů v roce 2018. Světový čas má hodnotu 6:13,04.

Skifařka Verča Zámostná svou opravnou jízdu vyhrála a postoupila do semifinále. Vítězný čas byl 7:53, druhá Američanka pak dojela za 7:54.

Vše naleznete ZDE

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Boj o první až šesté místo čeká na párovou čtyřku mužů i žen U23