Bronzový den skupiny trenéra Milana Dolečka

15.7.2018

Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb

Dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic – Jakub Podrazil i skifař Ondřej Synek si ze závěrečného kola letošního ročníku světového poháru odvážejí shodně bronzové medaile. Všichni tři pod pečlivým dohledem jejich trenéra Milana Dolečka.  

Lukáš Helešic s Jakubem Podrazilem přijeli do Švýcarska s jasným cílem. Stejně jako v Linci předjet bratry Sinkoviče, s kterými se dělili o průběžné vedení v celkovém hodnocení SP, a získat tento triumf pro sebe. Boj s Chorvaty se jim trochu usnadnil již v sobotu. Martin Sinkovič musel odstoupit těsně před závodem kvůli bolesti zad a Valent spolu s náhradníkem Karlo Udovicicem dojel v semifinále pátý. Čechům se tak otevřela cesta k celkovému triumfu ve světovém poháru, který vybojovali jako první česká dvojka bez kormidelníka v historii. Vše korunovali bronzovou medailí z dnešního závodu, kterou po stříbru z Bělehradu a zlatu z Lince zkompletovali sbírku cenných kovů. Přestože podle slov Lukáše Helešice nešlo dnes vše perfektně, odstartovali veslaři pražské Dukly do závodu nejlépe ze všech posádek. V druhé pětistovce se sice propadli na třetí místo, ale dál se drželi v kontaktu s vedoucími Novozélanďany a Francouzi. Od druhého místa je nakonec dělilo 0,06 sekundy. Vítězství uhájila dvojice z Nového Zélandu Thomas Murray – Michael Brake. 

Také Ondřej Synek začal závod famózně. Hned od startu si začal budovat před soupeři náskok a jel na čele startovního pole. Vše vypadalo tak, že jej nemůže nikdo ohrozit. Do jeho profesorského výkonu se však bohužel vloudila chybička. Na začátku druhé poloviny trati chytl kraba a téměř mu vypadlo veslo z ruky. Poté těžko hledal správný rytmus, čehož využil Robbie Manson. Novozélanďan, veslující celý závod frekvencí kolem 40 temp za minutu, se ujal vedení a do cíle jej ještě zvýraznil. Na druhém místě dojel Němec Oliver Zeidler, kterému se v závěru trati podařilo protlačit před Ondřeje Synka.

V ranních finále B se představily tři české lodě. Nejlépe se dařilo dvojskifu žen. Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou vítězstvím v malém finále zopakovaly výsledek z Lince a skončily sedmé. Dobře si vedly i mužské posádky. Dvojskif lehkých vah Jiří Šimánek – Miroslav Vraštil dojel druhý, celkově tedy osmý, a dal zapomenout na včerejší ne úplně povedené semifinále. Nově složená čtyřka bez kormidelníka ve složení Jakub Grabmüller, Matyáš Klang, Petr Melichar, Matěj Tikal si doveslovala pro desáté místo, když ve finále B skončila čtvrtá.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > Novinky > Bronzový den skupiny trenéra Milana Dolečka

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne                  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352