Dnes bohužel české lodě na postup v Plovdivu nedosáhly

10.9.2018

Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb
Foto Detlev SeybFoto Detlev Seyb
Foto Detlev Seyb

Dnes vstoupily do Mistrovství světa v Plovdivu zbylé dvě české lodě. Ani jedné se bohužel nepodařilo vybojovat přímý postup. Párová čtyřka mužů lehkých vah měla díky menšímu počtu startujících posádek možnost doveslovat rovnou do finále A. Musela by se však vypořádat s jedním z nejtěžších soupeřů vůbec. Italové, letošní mistři Evropy z Glasgow a největší favorité MS, však ukázali svoji obrovskou sílu a tuto rozjížďku s velkým přehledem vyhráli. Češi bojovali s lodí Irska o druhé místo, rozdíl mezi nimi ani na jednom mezičase nepřesáhl 0.76s. Česká čtveřice Jiří Kopáč, Jan Vetešník, Milan Viktora, Jan Cincibuch si celý závod vezla mírný náskok na své soupeře a také cílovou linií projela těsně před Iry. O pouhých 0,04s dříve. Druhé místo sice znamená účast v opravné jízdě, je však zároveň velmi slibné do dalších bojů na tomto světovém šampionátu.

Ani dvojskifu žen se útok na postup do semifinále nevydařil. Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou dojely v těžké rozjížďce na čtvrtém místě. Ještě v polovině trati se veslařky Slavie držely v kontaktu s Američankami, které veslovaly na druhé příčce zajišťující postup. Ve druhé části závodu však naše děvčata bohužel nedokázala zareagovat na zrychlení svých soupeřek. Před českou loď se tak dostaly ještě Francouzky a v cíli z toho bylo čtvrté místo. O svoji vstupenku mezi nejlepších dvanáct dvojskifů budou muset svěřenkyně Josefa Lukše zabojovat ve středeční opravné jízdě.  

Již zítra čekají opravky párovou čtyřku žen a čtyřku bez kormidelníka mužů.

Úterní program českých posádek

M4- R210:21 SUIUSACZE FRAAUT 1-2->SA/B, 3..->SC/D
W4x R110:37 NORFRAROUCZE ITARUS1-3->SA/B, 4..->FC

 

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > MS 2018 - Plovdiv > Novinky > Dnes bohužel české lodě na postup v Plovdivu nedosáhly
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Mapa stránek

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352