České veslařky postoupily z prvního místa do semifinále Olympijských her mládeže

9.10.2018

Mladí veslaři mají za sebou první dva soutěžní dny na Olympijských hrách mládeže 2018. V neděli obě české posádky absolvovaly jízdu na čas na přibližně 900m dlouhé trati s otočkou. V pondělí pak dvě kola rozjížděk, ve kterých lodě sbíraly body za svá umístění. Jak dvojce bez kormidelníka juniorek, tak Gabrielovi Mahlerovi se podařilo získat dostatek bodů k postupu do dalších bojů o olympijské medaile.

Eliška Podrazilová s Annou Šantrůčkovou dokonce postoupily do semifinále z prvního místa. Včera daly zapomenout na úvodní jízdu na čas, která nedopadla úplně podle jejich představ. Na trati je pozdržel krabík a v cíli z toho bylo sedmé místo. Do rozjížděk však děvčata nastoupila opět suverénní. Obě jízdy na 500m trati veslařky z Blesku a Hamru vyhrály s téměř 2s náskokem. V prvním kole si připsaly také nejrychlejší čas ze všech startujících posádek, za což byly odměněny dvěma bonusovými body. Celkem se našim veslařkám podařilo nashromáždit 14 bodů, což jim vyneslo postup z prvního místa do dnešního semifinále, které odstartuje v 21:54 SEČ. Proti české dvojici nastoupí Rumunky, Chorvatky a Litevky. Případné finále A je na programu ve 22:26 SEČ. Kompletní výsledky a další program závodu dvojek bez kormidelníka juniorek jsou zde.  

Gabriel Mahler začal své vystoupení 8. místem v nedělní jízdě na čas. Pozice v první třetině startovního pole mu vynesla dobré nasazení do první rozjížďky. V úvodním sprintu dojel skifař ČVK Praha na druhém místě o 2,3s za ukrajinským soupeřem a čtyřmi body si zajistil dobrý základ k postupu. Druhá jízda však Gabrielovi sedla ještě mnohem lépe. Bronzový medailista z letošního ME juniorů zajel o téměř 7s lepší čas než v předchozí jízdě a všechny soupeře včetně rychlého závodníka z Hong Kongu nechal za sebou. Celkem 10 bodů přineslo českému skifaři postup do 16 -ti členného čtvrtfinále z 6. místa. Dnes ve 20:00 SEČ jej tak čeká těžký boj o postup mezi nejlepších 8. Soupeři mu budou skifaři ze Švýcarska, Uruguayi a Norska. Semifinále a finále v této kategorii jsou vzhledem k většímu počtu účastníků naplánovány až na zítra. Kompletní výsledky a následující program skifařského závodu jsou zde.  

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Junioři > České veslařky postoupily z prvního místa do semifinále Olympijských her mládeže
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Stránka nebyla nalezena.

Stránka, kterou hledáte, byla pravděpodobně odstraněna, byla změněna její adresa nebo je dočasně nedostupná.
Mapa stránek

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352