Český veslařský svaz provede audit hospodaření. Kontrolovat bude také jeho dceřiné společnosti

27.9.2023

Český veslařský svaz provede audit hospodaření. Kontrolovat bude také jeho dceřiné společnosti
Český veslařský svaz provede audit hospodaření. Kontrolovat bude také jeho dceřiné společnosti

Po třech měsících ve funkci předsedy Českého veslařského svazu nechá Michal Kurfirst provést audit hospodaření. A to konkrétně na nakládání s dotačními prostředky v letech 2016 až 2023.

„Cílem nového vedení svazu je naprosto transparentně zacházet s finančními prostředky a maximálně o tom informovat nejenom naše členy, ale také veřejnost. Kvůli tomu se už v květnu zřídila pracovní skupina,“ prohlásil Kurfirst.

Nové vedení veslařského svazu začalo pracovat na nové reprezentační koncepci a  přípravě podpory duální kariéry veslařů. Pro svaz je také důležitý rozvoj regionálních veslařských akademií, svaz o tom aktivně jedná se zástupci měst v Jihočeském, Středočeském a Jihomoravském kraji. Jednou z hlavních priorit je však nastavení ještě přehlednějšího a transparentnějšího informování o financování svazu a jeho dceřiných společností.

Právě k tomu připravuje komplexní prověrku, a to jak svazu, tak jemu podřízených organizací – Národní olympijské centrum vodních sportů, Sportcentrum Račice, Labe aréna a České veslování s.r.o. Zaměří se v ní na nakládání s dotačními prostředky. Na tom všem se bude vedle kontrolní komise podílet také pracovní skupina „Transparentní  hospodaření ČVS a jeho organizací,“ kterou nechal zřídit svaz v květnu.

Vedení svazu si také ustanovilo, že zažádá o audit, který by měla poskytnout respektovaná a profesionální instituce. „K němu dojde po prověrkách od kontrolní komise a pracovní skupiny, které budou probíhat ve spolupráci s auditory. Komise shromáždí veškeré informace o hospodaření, které pak v případě zjištění jakýchkoliv pochybností předáme auditorské firmě k dalšímu šetření. Maximální transparentnost a informovanost ve financování je pro nás velkou prioritou,“ uvedl Kurfirst.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Český veslařský svaz provede audit hospodaření. Kontrolovat bude také jeho dceřiné společnosti

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352