Čeští veslaři na Wörthersee.

20.10.2003

120 skifařů bylo na startu vytrvalostního závod skifařů  na 16,5 km dlouhé trati, který se konal v sobotu 18. 10. na jezeře Wörthersee u Klagenfurtu v Rakousku. Závodníci všech věkových kategorií (včetně patnácti žen) startovali rozděleni do 4 vln po zhruba 40 lodích, odstupy mezi vlnami byly 3 minuty. Dráha byla téměř přímá, pouze zhruba po 5 a 12 km bylo nutno nepatrně změnit směr. V poli veslařů z Rakouska, Itálie, Slovinska, Chorvatska, Německa, Moldávie, Švýcarska a Argentiny se neztratili ani dva Češi – byť  jen v kategorii veteránů. Vladimír Burda vyhrál v „Déčku“ za 1:07:57(celkově 23.), Pavel Sláma ve velice silně obsazené „C“ kategorii získal 4. místo v čase 1:08:52 (celkově 24.).  Absolutní vítěz Wolfgang Siegl z Ottensheimu, člen nepříliš úspěšné Rakouské párovky na MS v Miláně, dojel do cíle za 1:01:24.

Příští, již 5. ročník, se opět koná třetí sobotu v říjnu a pořadatelé slibují pro prvního pokořitele hodinové hranice i velice zajímavou finanční prémii. Více o závodě lze nalézt na www.rv-albatros.at