Čeští veslaři skončili na MS v plážových sprintech před branami boje o medaile

Velikost:
144kB
Radka - začátek závodu 2:21:40
Tomáš - začátek závodu 45:54

Radka Novotníková ani Tomáš Zobal v portugalském Oeiras bohužel na medaili z MS v plážových sprintech nedosáhli. Po úspěšných jízdách v sobotu postoupili do nedělní vyřazovací části šampionátu. Ani jednomu se bohužel nepodařilo přejít přes první kolo. Jako první se na pláži Praia de Torre představil Tomáš. V osmifinále narazil, jak se později ukázalo, na nejtěžšího možného soupeře z celého startovního pole. Giovanni Ficarra ukázal větší zkušenosti s nasedáním do lodi a českého nováčka v příbřežním veslování porazil o více jak 8s. Italský veslař si v odpoledním programu suverénně došel pro titul světového šampiona, když ve finále nedal šanci ani stříbrnému olympijskému skifaři z Tokia, Kjetilu Borchovi.

Také na Radku čekala těžká soupeřka. Přesto se naše závodnice nezalekla a do čtvrtfinále vyrazila lépe. První polovinu trati se držela před soupeřkou z Řecka a útočila na postup. Na otočce ale ukázala větší zkušenosti s veslováním na moři Zoi Fitsiou a dostala se do vedení. Na tento nástup už česká skifařka nedokázala zareagovat a do boje o medaile se neprobojovala. Zoi Fitsiou v dalším programu obhájila třetí místo z 2019 World Rowing Beach Sprint Finals a spolu se sobotním mixem získala třetí bronzovou medaili v kariéře.

Na jejich závěrečné závody 2021 World Rowing Beach Sprint Finals se můžete podívat v přiložených videích.

Český veslařský svaz (ČVS) > Coastal > Čeští veslaři skončili na MS v plážových sprintech před branami boje o medaile