Chalupa Cup 2019 odstartoval druhou polovinu letní sezóny

18.8.2019

Foto Tomáš DrnekFoto Tomáš Drnek
Foto Tomáš Drnek

Po letní pauze se opět rozběhl kolotoč domácích závodů. V sobotu 17. srpna rozčeřili veslaři všech věkových kategorií hladinu jindřichohradeckého rybníka Vajgar, kde se konal již 27. ročník tradičního Chalupa Cupu. V Jindřichově Hradci nechyběl ani jeden z nejslavnějších místních rodáku, Václav Chalupa. Legendární skifař předával medaile a na velkou část programu se ujal i komentování závodů.

Do jižních Čech se sjeli veslaři jedenácti klubů z celého Česka od Loun až po Ostravu. Zpestřením startovního pole byla účast španělského klubu Remo Malaga, za který vesluje Adam Pešek. Nejmladší veslaři závodili na 500m trati, ostatní kategorie bojovaly na kilometrové dráze pro pět lodí rozprostírající se téměř přes celou délku rybníka. Bonusem bylo i téměř perfektní počasí, které se podařilo organizátorům z oddílu VK Vajgar „zařídit.“

Letošní ročník Chalupa Cupu svojí účastí ozdobily také dvě úspěšné reprezentantky a juniorské mistryně světa na osmiveslici z předchozích let, které na Vajgaru vyrostly. Michala Pospíšilová vyhrála závod skifařek a druhý triumf přidala na dvojskifu. Bára Mátlová, která se teprve v pondělí vrátila z juniorského MS v Tokiu, dojela na skifu druhá za Míšou a další stříbro vybojovala na dvojskifu společně se svojí maminkou Janou. Pro zlatou medaili na skifu si dojel také další z domácích úspěšných odchovanců, Albert Čekal, který stejně jako Bára přiletěl z Tokia, kde jistil úspěšnou párovou čtyřku juniorů z pozice náhradníka.

Bodování klubů ovládly jihočeské oddíly. Suverénně nejvíce bodů nasbírali veslaři domácího Vajgaru Jindřichův Hradec, kteří se tak po I. kole ujali vedení v Jihočeském poháru. Na druhém místě skončil pořadatel II. a závěrečného kola tohoto poháru, Jiskra Třeboň. Na bronzovém stupínku se usadili závodníci z Veslařského klubu Přerov před čtvrtým Táborem. II. kolo Jihočeského poháru se bude konat příští víkend 24. - 25. srpna na třeboňském rybníce Svět.

Kompletní výsledky Chalupa Cupu 2019 naleznete zde.

Český veslařský svaz (ČVS) > Závody > Chalupa Cup 2019 odstartoval druhou polovinu letní sezóny