Čtvrté místo lehkého dvojskifu velkým příslibem pro olympijskou dokvalifikaci

11.4.2021

📷 Detlev Seyb/ meinruderbild.de📷 Detlev Seyb/ meinruderbild.de
📷 Detlev Seyb/ meinruderbild.de

Podobně jako na loňském mistrovství Evropy v Poznani i letos ve Varese je nejlepším výsledkem české výpravy 4. místo. Tentokrát se o něj postaral dvojskif lehkých vah mužů. Jiří ŠimánekMiroslavem Vraštilem předvedli ve finále výborný výkon a nestačili jen na kompletní trojlístek medailistů z posledního mistrovství světa v Linci. Kromě nejlepšího společného výsledku, který tato dvojice dosáhla na velkém šampionátu, si svěřenci Michala Vabrouška odvážejí dobré vyhlídky směrem k olympijské dokvalifikaci. Na evropském šampionátu totiž porazili všechny své potenciální soupeře pro květnovou kvalifikaci. „Máme velkou radost. Je dobře odjíždět jako nejrychlejší nekvalifikovaná loď. Ssoupeři si budou muset lámat hlavu jak na nás. My mezitím ještě vylepšíme naše slabiny. A pak uvidíme jak to dopadne v Lucernu. Teď nás čeká ještě pět týdnů tvrdého ne pěkného tréninku,“ neskrýval svoji spokojenost Miroslav Vraštil, který bude v Luzernu bojovat o svoji třetí olympijskou účast!

Zbylé české posádky startovaly ve finále B a C. Párová čtyřka mužů v posledním závodě na jezeře Varese získala cenný skalp dvojnásobného olympijského vítěze, Olafa Tufteho. Čtveřice Jan Fleissner, Jan Potůček, Tomáš Šišma, Filip Zima dojela ve finále B na 3. místě a celkově skončila devátá. Zatímco Norové s Tuftem v sestavě až 12. Druhé místo ve finále B a 8. celkově obsadila dvojka bez kormidelníka žen Anna Šantrůčková – Pavlína Flamíková.

Dlouho očekávaná premiéra dvojskifu Ondřej Synek – Jakub Podrazil se bohužel nevydařila podle představ. Po včerejším semifinálovém zklamání se této dvojici nedařilo ani v dnešním finále B. Celkové 11. místo je daleko za očekáváním zkušených veslařů a znamená návrat Ondry Synka zpět na skif, ve kterém si vyjel olympijskou místenku již na Mistrovství světa 2019 v Linci. „Fyzicky jsme na tom, myslím, byli dobře, ale loď nám prostě nejela. Bojovali jsme spíš sami se sebou než se soupeři. S těmi jsme vůbec nebyli schopní jet v traťovém tempu," zdůvodnil trojnásobný olympijský medailista v tiskové zprávě své agentury Sport Invest.

Poslední člen českého týmu startoval dnes ve finále C skifu mužů. Jan Cincibuch při svém debutu mezi skifaři těžkých vah skončil na 15. místě díky třetí příčce v dnešním závěrečném závodě.

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Senioři > 2021 > ME 2021 Varese > Novinky > Čtvrté místo lehkého dvojskifu velkým příslibem pro olympijskou dokvalifikaci